مراجعه ۳۵۰ مجروح لبنانی به بیمارستان صحرایی هلال احمر در بیروت

مراجعه ۳۵۰ مجروح لبنانی به بیمارستان صحرایی هلال احمر در بیروت

آزمایشگاه رادین: مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر ایران در بیروت از مراجعه 350 مجروح و لطمه دیده از انفجار هولناك اخیر در بندر این شهر به این بیمارستان در حاشیه دانشگاه ملی لبنان در ناحیه ضاحیه آگاهی داد.


محمدباقر محمدی که به بیروت اعزام شده، روز سه شنبه در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب اضافه کرد: این افراد از روز شنبه ۱۸ مرداد ۹۹ که این بیمارستان به صورت رسمی فعالیت خودرا برای ارائه خدمات متنوع درمانی به مجروحان انفجار اخیر در منطقه ضاحیه در جنوب شهر بیروت پایتخت لبنان آغاز کرد، تا اختتام روز دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۹ مراجعه نموده اند.
وی توضیح داد: این شماره مجروح لبنانی با مراجعه خود به بیمارستان صحرایی سریع استقرار (RDH) جمعیت هلال احمر ایران در بیروت از خدمات متنوع درمانی همچون ویزیت متخصصین و پزشکان داوطلب و اعزامی هلال احمر همچون پزشکان عمومی، ارتوپد، بیهوشی، جراح، اطفال، مغز و اعصاب، طب اورژانس و خدمات پرستاری همچون انجام و تعویض پانسمان و بانداژ، تزریقات، بخیه، خارج کردن اجسام خارجی از چشم، دست و پا، آتل بندی، تزریقات و پانسمان و نظایر آن بهره مند شدند.
مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر ایران از حضور و استقبال بیش از پیش مراجعه کنندگان لبنانی به بیمارستان صحرایی هلال احمر در شهر بیروت آگاهی داد و اظهار داشت: بیشتر مراجعه کنندگان به این بیمارستان مردم عادی، زنان، کودکان، سالمندان و مجروحان و حادثه دیدگان از انفجار اخیر و برخی نیروهای ارتشی هستند که جهت استفاده از خدمات دارویی و درمانی به این بیمارستان مراجعه نموده اند.
محمدی افزود: بیمارستان صحرایی هلال احمر در بیروت به جزء تخصص های مورد اشاره دارای بخش های غربالگری کرونا و داروخانه رایگان است که از روز گذشته (دوشنبه) پزشک زنان و زایمان، مامایی و متخصص داخلی هم به کادر پزشکی این بیمارستان اضافه شده تا خدمات مناسب تری به مجروحان و حادثه دیدگان انفجار اخیر بیروت عرضه کرده شود.
وی از همراهی و همکاری نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در لبنان و مدیر بیمارستان شهید راغب حرب از شهدای مقاومت اسلامی در شهر نبطیه در جنوب لبنان، رئیس و پرسنل صلیب سرخ لبنان و وزارت بهداشت این کشور قدردانی نمود و اضافه کرد: ملت بزرگ و مقاوم لبنان از این حادثه تلخ نیز به مانند حوادث سخت گذشته، سربلند عبور خواهند کرد.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: خدمت نوع دوستانه به لطمه دیدگان در حوادث، بلایا و قربانیان جنگ از اهداف و وظایف نهضت بین المللی صلیب سرخ است که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی نیز در این حادثه تلخ به این وظیفه اخلاقی و انسانی خود عمل کرده، همانطور که سایر ملت ها در بحران ها و وقایع تلخ یاری گر ملت ما بوده اند.
"مروان عبود " استاندار بیروت روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه مصری "صدی البلد " که در بعضی رسانه های منطقه بازتاب یافت، اظهار داشت: شمار قربانیان حادثه انفجار بندر بیروت تابحال به ۲۲۰ تَن افزایش یافته است.
پیش از این وزارت بهداشت لبنان، شمار کشته های انفجار بیروت را ۱۵۸ تن و شمار زخمی را ۶ هزار تن اعلام نموده بود.منبع:

1399/05/22
12:32:04
5.0 / 5
1988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین