وزیر بهداشت اعلام كرد

برنامه سلامت خانواده اولویت وزارت بهداشت در 1402

برنامه سلامت خانواده اولویت وزارت بهداشت در 1402

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، وزیر بهداشت با تأکید بر این که برنامه «سلامت خانواده» به زودی کل کشور را پوشش می دهد، اظهار داشت: پرداختی به پزشکان خانواده برمبنای عملکرد خواهد بود.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در پنجمین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، ضمن گرامیداشت مقام والای استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم، اظهار داشت: بنا داشتیم تا در روز معلم میزبان شما استادان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور باشیم تا یکبار دیگر مسیرهای رفته و باقی مانده را با هم مرور و برای ادامه راه هم اندیشی نماییم.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در اولین روز سال جاری در مشهد مقدس و در تقدیر از حوزه سلامت، اظهار داشت: رضایت رهبر معظم انقلاب از حوزه سلامت در عین آن که مایه افتخار و سبب دلگرمی ما خادمان سلامت است، مسئولیت ما را سنگین تر می کند.

وزیر بهداشت با تأکید بر این که داشتن مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی، امانت و نعمت است، اظهار داشت: اگر از مسئولیتی که به عهده ماست، در راستای خدمت رسانی به مردم و کاهش آلام آنان استفاده نشود، کفران نعمت خواهد بود.

وی با تأکید بر این که موفقیت های حوزه سلامت از دستاوردهای بزرگ انقلاب است، اشاره کرد: باید این دستاوردها را حفظ نماییم و ارتقا دهیم که کار جهادی، میدانی و اختصاص وقت کافی لازمه آنست.

عین اللهی خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار داشت: هر مدیری در حیطه کاری خود نیازهایی دارد که باید آنها را شناخته، تحلیل کرده، به تناسب نیازها برنامه تدوین کند و افراد زبده، انقلابی و جهادی را برای پیشبرد برنامه اش بکار گیرد.

عین اللهی همین طور بر ضرورت راندمان در استفاده از امکانات تاکید و اشاره کرد: وجود پیوست فرهنگی در همه تصمیمات و اقدامات نظام سلامت، اولویت و اهمیت دارد و باید در همه مراکز درمانی بزرگ شوراهای فرهنگی فعال شده و پیوست یاد شده را اجرا کنند.

وزیر بهداشت برنامه «سلامت خانواده» را اولویت نخست این وزارتخانه در سال ۱۴۰۲ عنوان و اشاره کرد: هر کدملی در کشور باید یک مراقب سلامت داشته و برای تحقق این هدف نسبت به جذب مراقبان سلامت اهتمام شود.

عین اللهی با تأکید بر این که برنامه سلامت خانواده به زودی کل کشور را پوشش می دهد، اشاره کرد: پرداختی به پزشکان خانواده برمبنای عملکرد خواهد بود.

وی با اشاره به راهبرد سیستم سلامت در خصوص اولویت پیشگیری بر درمان، تصریح کرد: این رویکرد نباید به اسناد و مکاتبات محدود شود؛ بلکه لازم است برنامه «سلامت خانواده» را در عرصه اقدام و عمل و به مفهوم مورد انتظار تحقق بخشد.

وزیر بهداشت در ادامه از اختصاص بودجه ۳ و نیم میلیارد دلاری برای تامین دارو آگاهی داد و اشاره کرد: سال جاری از منابع مناسبی برخورداریم؛ بدین سبب از دانشگاه های علوم پزشکی می خواهیم تا با صرفه جویی، برنامه های خودرا با قوت دنبال کنند.

عین اللهی از روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور خواست امکانات و ظرفیت های ارائه خدمات به دانشجویان را ارتقا دهند و در همین خصوص بر افزایش کیفیت و بهینه سازی خوابگاه های دانشجویی تاکید کرد.

وی با اشاره به این که ۵ هزار و ۶۰۰ پروژه نیمه تمام در زمینه سلامت در کشور وجود دارد، از روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور خواست بجای شروع پروژه های جدید به تکمیل و اتمام این پروژه ها اهتمام ورزند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همین طور با تکیه بر اتخاذ تدابیر لازم برای رشد تولید سلامت محور و ارتقای فاکتورهای اقتصاد سلامت، از اختصاص ماموریت ویژه به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در زمینه اقتصاد دانش بنیان آگاهی داد.

بنابراظهارات وبدا، عین اللهی اظهار داشت: امسال را مقام معظم رهبری سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری فرموده اند. خوشبختانه ظرفیت های خوبی در استانهای کشور برای تحقق این نامگذاری حکیمانه وجود دارد و با برنامه ریزی، می توان رشد تولید سلامت محور را در ابعادی چشم گیر تحقق بخشید.

منبع:

1402/02/14
14:40:45
5.0 / 5
488
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین