قول مهم یک نماینده مجلس به افراد طیف اوتیسم

قول مهم یک نماینده مجلس به افراد طیف اوتیسم

به گزارش آزمایشگاه رادین، یک نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قول می دهم که در بررسی برنامه هفتم توسعه که مقرر است به زودی لایحه آن از طرف دولت محترم به مجلس ارائه شود در بودجه های سنواتی، بودجه صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج را بیفزاییم تا افراد طیف اوتیسم خدمات باکیفیت و کاملی دریافت نمایند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، سید مرتضی خاتمی در همایش ۳+۲۰ انجمن اوتیسم ایران که در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، اظهار داشت: در دنیا تعاریفی که برای عارضه اوتیسم داریم به شکلی است که یک بیماری محسوب نمی شود و از آن تحت عنوان یک اختلال رشدی، عصبی و شناختی نام برده شده است.
وی ادامه داد: اینکه یک اختلال طیفی شمرده می شود از این جهت است که این عزیزان ممکنست طیفی از علایم را تجربه کنند و در انواع خفیف، متوسط و شدید دسته بندی شوند. مسئله مهم اول تشخیص سریع است و سپس این اختلال را با توانمندی خود مدیریت کنند.
او اشاره کرد: تمام استقامت خانواده افراد طیف اوتیسم را می ستایم برای اینکه تا وقتی که در جمعی این چنینی مشکلات را نشنویم شاید عمق مشکل برایمان مشخص نباشد. در ادوار گذشته کمیسیون بهداشت، دوستان انجمن اوتیسم ایران مشکلات را شرح دادند و امروز که اینجا جمع شده ایم قسمتی از مسائل در راه حل شدن قرار دارد.
خاتمی افزود: به عنوان یک نماینده مجلس البته شرمسار هستم که برخی مسئولین هنوز وظایف خودشان را در قبال شما انجام نداده اند و یا توان گسترش خدمات را نداشته اند ولی حداقل کار ما مسئولین آگاهی از مشکلات و گام برداشتن در راه حل مشکل است. همانطور که این عارضه طیف بندی می شود باید طیفی از خدمات را هم برای آن در نظر گرفت.
وی ادامه داد: از سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت قول گرفته ایم تا در راه پوشش کامل بیمه ای خدمات از هر طیفی قرار گیرند. من نیز قول می دهم که در بررسی برنامه هفتم توسعه که مقرر است به زودی لایحه آن از طرف دولت محترم به مجلس ارائه شود در بودجه های سنواتی، بودجه صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج را بیفزاییم تا افراد طیف اوتیسم خدمات باکیفیت و کاملی دریافت نمایند.



1402/02/17
10:48:09
5.0 / 5
415
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین