رییس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام كرد

۱۷ بیمار دیالیزی در زوار حج امسال

۱۷ بیمار دیالیزی در زوار حج امسال

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ضمن تشریح اقدامات انجام شده جهت ارائه خدمات پزشکی مورد نیاز به زوار حج امسال، میانگین سنی زوار ایرانی اعزامی را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: بیش از 40هزار نفر از زوار اعزامی کشور دارای بیماریهای همراهی نظیر بیماری قلبی، ریوی، دیابتی و مشکلات فشارخون هستند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر سیدعلی مرعشی با اشاره به تمیهدات پیش از سفر که برای زوار حج امسال انجام شده است، اظهار داشت: در همین راستا معاینات حجاج به پایان رسیده و استطاعت جسمی و روانی زوار اعزامی از طرف پزشکان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تایید شده است. بدین سان آزمایشات لازم انجام و سابقه مصرف داروها و سابقه بیماریهای مزمن و... از زوار پرسش می شود و در پرونده الکترونیک آنها ثبت می شود و بدین سان این اطلاعات در مکه و مدینه قابل استفاده برای پزشکانی است که آنجا خدمات پزشکی را به زوار ارائه می دهند.
وی در عین حال بر لزوم آمادگی جسمانی زوار سرزمین وحی اصرار کرد و اظهار داشت: زوار باید پیش از اعزام، آمادگی جسمانی شان را بالا ببرند تا بدین سان بدن شان آمادگی پیاده روی های طولانی در مناسک حج را داشته باشد؛ در غیر این صورت ممکنست گرفتار گرفتگی های عضلانی و... شوند.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به میانگین سنی زوار امسال اظهار داشت: میانگین سنی زوار امسال بالاتر از میانگین سنی زوار سالهای قبل است؛ بطوریکه سال قبل فقط زوار زیر ۶۰ سال سن مشرف شدند و همین سبب شده امسال تعداد زوار مسن بیشتر شود؛ بطوریکه بیش از ۲۳۰۰ نفر از زوار ایرانی بالای ۸۰ سال دارند.
وی ادامه داد: به همین دلیل هم بیش از ۴۰هزار نفر از زوار اعزامی کشور دارای بیماریهای همراهی نظیر بیماری قلبی، ریوی، دیابتی و مشکلات فشارخون هستند.
مرعشی اظهار داشت: همین طور در این سفر ۱۷ زائر دیالیزی داریم که خدمات مورد نیاز این بیماران را از دولت سعودی دریافت می نماییم و یک روز در بین (هفته ای سه روز) دیالیز را برای آنها برنامه ریزی کرده ایم.
وی همین طور اقدامات انجام شده جهت ارسال داروهای مورد نیاز زوار به عربستان و همین طور راه اندازی مراکز درمانی جهت ارائه خدمت به زوار در مکه و مدینه را یاد شده قرار داد و در عین حال اصرار کرد که زوار به میزان کافی داروهای مصرفی خودرا همراه داشته باشند.
منبع:

1402/03/05
14:20:21
5.0 / 5
448
تگهای خبر: بیماری , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین