ناظر واكسیناسیون اروپا:

کووید هنوز یک تهدید است

کووید هنوز یک تهدید است

آزمایشگاه رادین: ناظر واکسیناسیون اتحادیه اروپا درباره ی همه گیری کرونا هشدار داد که کووید19 همچنان یک تهدید باقی می ماند، بااینکه دیگر یک وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی نیست.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مدیکال اکسپرس، آژانس دارویی اروپا (EMA) در عین حال اعلام نمود جلسات توجیهی منظم خودرا که برای نزدیک به سه سال برگزار می شده، متوقف می کند.
«مارکو کاوالری»، رییس واکسیناسیون آژانس دارویی اروپا در این زمینه اظهار داشت: این ویروس یک تهدید است و تهدید نیز باقی خواهد ماند خصوصاً برای لطمه پذیرترین افراد.
او اظهار نمود که این ویروس هنوز در گردش است و گونه های جدیدی از آن درحال ظهور هستند.
کاوالری افزود که مقامات بهداشت عمومی خصوصاً در فصل سرما باید مراقب باشند و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند.
به گفته ی ایشان، تزریق واکسن های کرونا از تشدید بیماری و بستری شدن در بیمارستان ها و در نهایت مرگ افراد پیشگیری می کنند.
تخمین زده شده است که تنها در سال اول همه گیری کرونا، واکسن های این بیماری به نجات جان ۲۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان کمک کرده است.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ بطور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.
بنابر داده های جدول جهانی ورداُمتر که از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی ثبت آمار رسمی کرونائی را آغاز نموده است، تا حالا مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا به ۶۸۹ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۴۳۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۸۸ هزار و ۸۲۰ بیمار کووید نیز تایید شده است.1402/03/18
14:26:11
5.0 / 5
522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین