در نشست مشترك وزیر ارتباطات عراق و رئیس هلال احمر تاكید شد؛

تقویت زیرساخت های ارتباطی برای برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین

تقویت زیرساخت های ارتباطی برای برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین

به گزارش آزمایشگاه رادین، وزیر ارتباطات عراق و رئیس جمعیت هلال احمر در نشست مشترک که به منظور هماهنگی برای برگزاری مراسم اربعین برگزار شده بود، بر هم افزایی دستگاههای ایرانی و عراقی برای برگزاری هر چه بهتر راهپیمایی اربعین تاکید نمودند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با وزیر ارتباطات عراق اظهار داشت: از همکاریهای دولت عراق بخصوص در مراسم اربعین حسینی قدردانی می نماییم. نمونه این همکاری در بیمارستان نجف اشرف نمود پیدا می کند. این هم افزایی سبب شد تا بتوانیم خدمات خوبی به زائرین عرضه دهیم.
وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین بزرگترین اجتماع جهانی است و مدیریت جمعیت انبوه این مراسم احتیاج به همکاری کامل ایران و عراق دارد. پوشش امدادی و بهداشت و درمان راهپیمایی اربعین برعهده جمعیت هلال احمر است و در این حوزه ها آماده همکاری هستیم.
کولیوند افزود: در این مراسم از لجستیک به صورت کامل بهره خواهیم گرفت و آمبولانس ها و اتوبوس آمبولانس های خویش را هم به این مراسم اعزام خواهیم کرد.
وی ادامه داد: همکاری در زمینه ارتباطات در این عرصه خیلی مهم است و خواهان تعامل در این رابطه هستیم. همکاری در حوزه زیرساخت های ارتباطی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و خوشحالیم که شما هم در این رابطه پیشقدم بوده اید.
وزیر ارتباطات عراق در این جلسه ضمن اشاره به عملکرد موفق هلال احمر در مراسم اربعین سال قبل اظهار داشت: آماده همکاری با ایران برای برگزاری هر چه بهتر راهپیمایی اربعین بوده و در این حوزه آماده رفع موانع و مشکلات در تمامی عرصه ها هستیم.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی ادامه داد: کشورهای ایران و عراق دو کشور دوست و برادر هستند و بر همین مبنا تمامی امکانات را در اختیار زائرین عتبات عالیات قرار خواهیم داد تا علاوه بر برگزاری مراسم دینی ما مسلمانان، زمینه تحکیم روابط دو ملت فراهم گردد.
وزیر ارتباطات عراق تصریح کرد: خدمت رسانی به زائرین حسینی معطوف به دولت عراق نیست و مردم عراق هم با تمام توان در خدمت زائرین امام حسین (ع) خواهند بود.1402/04/22
14:07:08
5.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین