مدیرعامل سازمان بیمه سلامت عنوان كرد

راهکار ماندگاری پزشکان در نسخه جدید پزشک خانواده

راهکار ماندگاری پزشکان در نسخه جدید پزشک خانواده

به گزارش آزمایشگاه رادین، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از روستاییان و عشایر از بیمه مجانی سلامت استفاده می نمایند، از اضافه شدن خدمات بهداشت روان و تغذیه به بسته خدمات به مناطق محروم در نسخه جدید تفاهمنامه پزشکی خانواده اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در رابطه با تفاهمنامه جدید پزشکی خانواده، اظهار نمود: این تفاهمنامه هر ساله در زمینه بیمه روستایی یا عرضه خدمات در سطح یک در روستاها و در قسمت عشایری و شهر های زیر ۲۰ هزار نفر اجرا می شود، اما سال جاری دارای تغییراتی بوده که در تیرماه این تفاهمنامه را با حضور وزیر بهداشت و معاونین وزارت بهداشت در قرارگاه پزشکی خانواده رونمایی کردیم.
ناصحی تصریح کرد که در نسخه جدید تفاهمنامه پزشکی خانواده از لحاظ اعتباری به مناطق خاص همچون جزایر، مرزها و روستاها توجه جدی و برای ماندگاری پزشکان راهکارهای عملیاتی تدبیر شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: بیشتر از ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر روستاییان و عشایر از بیمه مجانی سلامت استفاده می نمایند که عمده هزینه ها با استفاده از این بیمه در قسمت دولتی با نظام ارجاع پرداخت می شود.
وی ادامه داد: بیمه سلامت در قسمت بستری ۹۵ درصد از هزینه های بیمارستانی و در قسمت سرپایی ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه را پوشش می دهد.
ناصحی با اشاره به اینکه همه مردم کشورمان در روستاها و مناطق عشایرنشین زیر پوشش بیمه سه گانه قرار دارند، اظهار داشت: خدمات به روستاها و مناطق مرزنشین و عشایر در نسخه جدید تفاهمنامه پزشکی خانواده افزایش خواهد یافت.
وی اظهار داشت: آموزش و پایش برای پزشکان و کادر سلامت در روستاها با استفاده از راهنماهای بالینی در چارچوب بازآموزی برای پزشکان در حوزه های مختلف همچون تجویز آنتی بیوتیک ها، مراقبت دیابت، فشارخون، غربالگری و سایر موارد، در تفاهمنامه جدید ذکر شده و اجرایی می شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: هر ۴ هزار نفر یک پزشک، هر ۷ هزار نفر یک ماما و هر ۱۵ هزار نفر یک دندانپزشک و هر ۴۰ هزار نفر یک کارشناس بهداشت روان و یک کارشناس بهبود تغذیه خواهند داشت و این خدمات به تدریج ادغام می شود و امیدواریم توانبخشی را در سال آینده به بسته های خدمات در روستاها اضافه نماییم.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، ناصحی در مورد ماندگاری پزشکان در مناطق محروم کشور، با تکیه بر این که ما در کشور با کمبود پزشک مواجه نیستیم، اظهار داشت: به دلیل دریافتی پایین، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم را نمی توانستیم تضمین نماییم، اما با همکاری که مابین حوزه های مختلف وزارت بهداشت صورت گرفته، امیدواریم این ماندگاری افزایش یابد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: تحولی که در نظام سلامت در تفاهمنامه سال جاری دیده شده، بیشتر بحث فنی است و یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان برای دارو و یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای مکمل ها است.
وی در مورد پرداختی کادر سلامت در روستاها اظهار داشت: ۸۰ درصد جمع دریافتی پزشک و کادر سلامت را تا پایان ماه و ۲۰ درصد باقی مانده تا پایان فصل تسویه می شود و بحث پرداخت به روستاها را حداقل ۲ سال منظم کردیم و ما به التفاوت سال جاری را با نظام جدید پرداخت خواهیم کرد.1402/04/25
12:44:46
5.0 / 5
391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین