رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران عنوان كرد

استفاده از پتانسیل طب ایرانی در مسافرت اربعین

استفاده از پتانسیل طب ایرانی در مسافرت اربعین

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: رییس انجمن علمی طب سنتی ایران با اعلان اینکه کنگره سلامت اربعین رویداد باارزش و فضای مناسبی جهت تبادل علمی بین متخصصان حوزه های مختلف پیشگیری، سلامت و درمان است، ظرفیت طب ایرانی در کاهش مشکلات این سفر را تشریح نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر روشنک مکبری نژاد - رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران با حضور در غرفه دفتر طب ایرانی بیان کرد: خدمتگزاری و حضور در بین خیل عظیم زوار حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در بزرگترین گردهمایی و پیمایش معنوی جهان افتخاری است که خوشبختانه به برکت خون شهدا و جانبازی دلاور این مرز و بوم، نصیب شیعیان اباعبدالله شده است.
وی ادامه داد: استفاده از پتانسیل طب ایرانی در ارتقاء و بهبود کیفیت خدمات حوزه سلامت و پرداختن به ابعاد مختلف آن بطور مستمر مدنظر متولیان امر قرار گرفته است.
رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران با اعلان اینکه کنگره سلامت اربعین رویداد باارزش و فضای مناسبی جهت تبادل علمی بین متخصصین حوزه های مختلف پیشگیری، سلامت و درمان می باشد، اظهار داشت: پیاده روی اربعین باتوجه به سبک زندگی ماشینی امروز، بالقوه برنامه ای سخت و سنگین بوده که شرایط آب و هوای منطقه در فصل تابستان نیز بر مشکلات آن می افزاید.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی افزود: با توجه به ظرفیتهای طب ایرانی خصوصا در عرصه پیشگیری و سلامت میتوان از ظرفیت این مکتب طبی در امتداد کاهش مشکلات سفر بهره برد.
رییس انجمن علمی طب سنتی ایران اظهار داشت: انجمن علمی طب سنتی ایران با حدود هزار نفر متخصص پزشک و داروساز ضمن شرکت فعال در این برنامه ملی مذهبی و عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت سیدالشهداء (ع)، در خدمت همه شیعیان آن حضرت از اقصی نقاط دنیا می باشد و در سه حوزه همچون آموزش های آمادگی پیش از پیاده روی اربعین، خدمات درمانی در مواکب و مراکز پزشکی و همین طور بازتوانی مشکلات جسمی ارائه خدمت می کند.
او در آخر ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این کنگره، اظهار امیدواری کرد: با ارتقاء سلامت زوار اباعبدالله (ع) در نیل به مقاصد روحانی و معنوی این حرکت عبادی بیش از پیش موثر باشیم.
منبع:

1402/05/13
12:07:55
5.0 / 5
216
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین