ادامه ارائه خدمات اورژانس در اهواز به عنوان رکورددار گرمترین شهر جهان

ادامه ارائه خدمات اورژانس در اهواز به عنوان رکورددار گرمترین شهر جهان

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، خوزستان رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث خوزستان با اشاره به گرمای طاقت فرسا در استان خوزستان، اظهار داشت: تمهیدات لازم برای ارائه خدمات فوریت های پزشکی با بالاترین سرعت و کیفیت به بیماران احتمالی اندیشیده شده است.دکتر فرهنگ کره بندی در گفت و گو با ایسنا، با قدردانی از تلاش پرسنل عملیاتی اورژانس استان خوزستان در اهواز به عنوان رکورددار گرمترین شهر جهان اظهار داشت: باتوجه به ادامه گرمای طاقت فرسا، تمهیدات لازم درباب ارائه خدمات فوریت های پزشکی با بالاترین سرعت و کیفیت به بیماران احتمالی اندیشیده شده است و خدمات رسانی به مددجویان اورژانس ۱۱۵ در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: در این شرایط، برای پیش گیری از گرمازدگی بین شهروندان و کاهش فشار کار واحد عملیات اورژانس ۱۱۵، باید اقداماتی همچون خودداری از تردد در معرض نور خورشید و اماکن سرپوشیده و فاقد تهویه و مصرف مداوم مایعات در طول روز صورت گیرد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث خوزستان اظهار داشت: برنامه ریزی لازم برای استقرار تیم های عملیاتی اتوبوس آمبولانس در مناطق پرتردد، بازنگری، تامین و تجهیز اقلام مورد نیاز پایگاه ها و برقراری شیفت آنکال ستاد برای پشتیبانی پایگاه های عملیاتی انجام شده است.

وی با اشاره به حادثه فوت یک جوان ۱۷ ساله بر اثر غرق شدگی در یک کانال در منطقه پلیس راه اهواز - اندیمشک در روز گذشته اظهار داشت: با وجود تلاش و انجام عملیات احیای طولانی مدت توسط همکاران ما، متاسفانه این نوجوان فوت کرد. در تابستان امسال شش مورد غرق شدگی دیگر نیز در خوزستان داشتیم که اورژانس به این افراد خدمات رسانی کرده است.

کره بندی عنوان کرد: رودخانه های زیبا، گوناگون و تاریخی و همین طور آب های سطحی و سایر جاذبه های آبی فراوان استان خوزستان در این فصل، مکانی بسیار مطبوع و مناسب برای فرار از گرما هستند که با سهل انگاری و رعایت نکردن نکات ایمنی ممکنست کام هموطنان تلخ شود.
1402/05/21
15:19:30
5.0 / 5
383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین