وزارت اطلاعات:

شبکه گسترده خانواده بهایی اخلالگر در مبحث دارو کشف و اعضای آن بازداشت شدند

شبکه گسترده خانواده بهایی اخلالگر در مبحث دارو کشف و اعضای آن بازداشت شدند

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود: شبکه ی گسترده ی خانواده ی بهاییِ اخلالگر در مبحث دارو کشف و اعضای آن بازداشت شدند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، در این اطلاعیه آمده است:
«باسمه تعالی
به دنبال وصول گزارش هایی پیرامون بروز اختلالات مرموزی در عرضه ی برخی داروهای حیاتیِ بیماران و تشدید ناموجه این اختلالات در مقاطع خاص (همچون دوره ی فراگیری ویروس کرونا در کشور)، این وزارت خانه بررسی و ریشه یابی مساله را در دستور کار خود قرار داد.
گرچه در مراحل اولیّه ی تحقیقات، حضور و تأثیرگذاری منفی باندهای قاچاق و احتکار دارو کشف و مورد پی گیری قرار گرفت، اما به موازات گسترش و عمق یافتن جستارهای اطلاعاتی - امنیتی، علاوه بر باندهای خلاف کار و انگیزه های سودجویانه، سرنخ هایی از ارتباطات خارجی و قرائنی از دخالت برخی فرق ضالّه هم در این حوزه کشف گردید. تنها در یک نمونه، یکی از خانواده های بهایی در شهر تهران با تملک آشکار و پنهانِ ۲۰ داروخانه و ۳ شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی و انبارهای متعددِ غیر مجاز به ارتکاب انواع تخلفات و جرایم از قبیل قاچاق و احتکار دارو، تقلب در داروهای مسافرتی، پولشویی با شیوه های بسیار پیچیده و چند لایه و فرار مالیاتی پرداخته بود. تبانی با معدودی از پزشکانِ متخلف، برای تجویز داروهای مورد نظرِ باند یا داروی بیش از اندازه نیاز بیماران یا اجبار بیمار به تهیه دارو از داروخانه های خاص، از انواع دیگر تخلفاتی بود که کشف شد و در مصادیقِ یافت شده، ماهیانه ارقام نجومی به پزشکانِ متخلف می پرداختند.
در ادامه ی تحقیقات، علاوه بر موارد مزبور، تعداد ۲۰ انبار مخفی متعلق به این خانواده حاوی داروهای قاچاق و احتکار شده و سایر اقلام بهداشتی و آرایشی هم شناسایی گردید.
در ضربه ی وارده به باند فاسد یاد شده، تعداد ۹ نفر از عوامل اصلی با حکم مرجع محترم قضایی بازداشت و ۴۰ باب داروخانه و انبار توقیف شد. یقیناً این اقدام گامی در راه سالم سازی فرایند تأمین و توزیع داروی کشور و پشتیبانی از وجهه ی جامعه ی شریف و فداکار پزشکی کشور است که همیشه و من جمله در مقطع همه گیری ویروس کرونا، مراتب وفاداری و جان فشانی خویش را نسبت به ملّت عزیز ایران اثبات نموده و از بذل جان خود هم دریغ نورزیده اند.
سربازان گمنام امام زمان (عج) ضمن سپاس بی انتها از همراهی مردمی و همکاری جامعه ی متعهد پزشکی در مراحل شناسایی و برخورد با این باند فاسد، از همه ی هموطنان گرامی استدعا دارند که هرگونه اطلاعات پیرامون شبکه های مشابه احتمالی را به ستاد خبری وزارت اطلاعات (شماره ۱۱۳) گزارش نمایند.

روابط عمومی وزارت اطلاعات»1402/05/23
11:00:48
5.0 / 5
379
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , حیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین