توزیع ۲۵۹ دستگاه ونتیلاتور برای دانشگاه های علوم پزشكی طی ۲ هفته گذشته

توزیع ۲۵۹ دستگاه ونتیلاتور برای دانشگاه های علوم پزشكی طی ۲ هفته گذشته

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت، از توزیع حدود ۲۵۹ دستگاه ونتیلاتور برای دانشگاه های علوم پزشكی طی ۲ هفته گذشته اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، دکتر مهدی یوسفی درباره جزئیات عرضه تجهیزات سرمایه ای مقابله با کرونا تصریح کرد: همزمان با بروز و انتشار کرونا تابحال بیشتر از یک هزار و ۷۹۳ دستگاه ونتیلاتور برای مراکز درمانی دولتی ارسال شده است که از این تعداد ۲۵۹ دستگاه در ۲ هفته گذشته بوده است.
وی با اشاره به اینکه دستگاه BIPAP یا کمک تنفسی یکی از ملزومات پزشکی حائز اهمیت برای بیماران مبتلا به کرونا است، اضافه کرد: ۳۹ دستگاه BIPAP در ۲ هفته گذشته و مجموعا ۲۷۶ دستگاه از آغاز بروز کرونا تابحال تحویل مراکز شده است.
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تصریح کرد: حدود یک هزار و ۵۰۰ تخت و تشک بستری در یک ماهه گذشته و تعداد زیادی تخت CCU و ICU، تخت احیا، پمپ سرم و سرنگ، محفظه ایزوله، تب سنج و... هم برای مراکز دانشگاهی علوم پزشکی ارسال شده است.
یوسفی با اشاره به اینکه تمام تجهیزات سرمایه ای و مصرفی مقابله با کرونا بر مبنای هماهنگی های انجام شده با فهرست معاونت درمان وزارت بهداشت توزیع شده است، عنوان کرد: در ۱۴ روز گذشته ۶۶ دستگاه مانیتورینگ رنگی علایم حیاتی هم برای مراکز درمانی ارسال شده است که مجموع این دستگاه ها از آغاز بروز کرونا بیشتر از یک هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده است.1399/05/26
14:43:04
5.0 / 5
1922
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , حیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین