دانشمندان جهانی می گویند؛

سویه جدید کووید کمتر از حد تصور تهدیدکننده جان است

سویه جدید کووید کمتر از حد تصور تهدیدکننده جان است

به گزارش آزمایشگاه رادین، زمانیکه سویه جدید کووید BA.۲.۸۶ در اواخر جولای ظاهر شد، دانشمندان نگرانی هایی در مورد توانایی آن برای فرار از مصونیت داشتند.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، اما به نظر می آید آزمایش های اولیه آزمایشگاهی این ترس ها و همینطور نگرانی ها در مورد توانایی این سویه برای توسعه گسترده را کم می کنند.
این سویه که "پیرولا" هم نامیده می شود، دارای جهش شدید می باشد و بیشتر از ۳۰ تغییر در پروتئین اسپایک آن در مقایسه با جد نزدیک آن BA.۲ و XBB.۱.۵ اتفاق افتاده است. این جهش بزرگ در تکامل شبیه به آن چه است که در زمان ظهور اومیکرون رخ داد است.
اما دانشمندان، همچون دانشمندان در سوئد و چین، در آزمایش های آزمایشگاهی دریافتند که به نظر می آید این سویه کمتر از آن چه تصور می شد نگران کننده است.
تاکنون BA.۲.۸۶ به ایالات متحده و ۱۰ کشور دیگر سرایت کرده است. دانمارک بیشترین موارد ابتلاء را گزارش کرده است.
در چین، محققان تشخیص دادند که BA.۲.۸۶ برای سیستم ایمنی بدن متفاوت از انواع قبلی کووید است. همینطور می تواند از مصونیت بگریزد.
«یونلنگ کائو» از مرکز نوآوری زیست پزشکی در دانشگاه پکن اظهار داشت که در بین یافته ها کاهش دو برابری در توانایی واکسیناسیون و عفونت اخیر برای خنثی کردن BA.۲.۸۶ در مقایسه با ویروس های XBB.۱.۵ وجود دارد. اما همینطور نسبت به انواع XBB.۱.۵، ۶۰ درصد کمتر عفونی بود.


منبع:

1402/06/17
14:25:38
5.0 / 5
430
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین