با این روش کاهش وزن را 2 برابر کنید

با این روش کاهش وزن را 2 برابر کنید

به گزارش آزمایشگاه رادین، ایسنا به نقل از هلث نوشت: این تکنیک، کاهش وزن بدون رژیم را دو برابر می کند و هیچ ورزش یا تغییر عمده ای در رژیم غذایی در این روش ساده کاهش وزن وجود ندارد.نتایج تحقیق نشان داد، آهسته غذا خوردن به افراد کمک می نماید تا دو برابر بیشتر وزن کم کنند. جویدن هر لقمه غذا به مدت ۳۰ ثانیه منجر به کاهش وزن پنج پوندی شرکت کنندگان در این مطالعه در یک دوره ۶ ماهه شد. در مقابل، در گروه کنترل که با سرعت عادی غذا می خوردند شاهد کاهش حدود هشت پوند وزن بودیم.

هیچ ورزش یا تغییر عمده ای در رژیم غذایی وجود نداشت. رویکرد آهسته غذا خوردن به این علت کارایی دارد که زمان بیشتری را برای انتقال احساس سیری از معده به مغز فراهم می آورد.

محقق این تحقیق اظهار داشت: شما می توانید این روش آهسته غذا خوردن را برای خود اتخاذ و تا آخر عمر آنرا حفظ کنید. شما می توانید این رویکرد را به فرزندان خود بیاموزید و آنان هم به نوبه خود آنرا به فرزندان خود آموزش دهند.

این مطالعه شامل ۵۴ کودک ۶ تا ۱۷ ساله بود. به آنان گفته شد که هر لقمه را به مدت ۳۰ ثانیه بجوند و یک ساعت شنی کوچک در اختیار آنان قرار داده شد تا کمک نماید زمان را تعیین کنند.پروفسور پدرو کابرالز، یکی از محققان تحقیق اظهار داشت: ساعت شنی، این روش را بیشتر شبیه بازی کرد. ما هم متوجه شدیم که بچه ها همدیگر را پاسخگو نگه می دارند. اگر بعضی ها ساعت شنی را فراموش می کردند، بقیه به آنان یادآوری می کردند.
تنها دستورالعمل دیگری که در این مطالعه داده شد نوشیدن یک لیوان آب پیش از غذا و پرهیز از تنقلات بین وعده های غذایی بود.

نتایج نشان داد، کودکانی که به آرامی غذا می خورند، در یک سال بین ۳ تا ۵ درصد از وزن بدن خویش را از دست دادند.

آهسته غذا خوردن موثر است چونکه زمان بیشتری را برای رسیدن "رفلکس سیری" به مغز می دهد. این پیام که معده پر است حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد تا برسد اما خیلی از مردم یک وعده غذایی کامل را سریعتر از این زمان می خورند.

دکتر روی پرز تامایو، یکی از محققان تحقیق اظهار داشت: روش ما بر پیشگیری از افزایش وزن تمرکز دارد و این تکنیک روشی ساده، ارزان و آسان برای دنبال کردن است.

۲۳۳۲۳۶منبع:

1402/06/22
08:17:03
5.0 / 5
398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین