کرونا تا امروز جان چند نفر را گرفته است؟

کرونا تا امروز جان چند نفر را گرفته است؟

به گزارش آزمایشگاه رادین، ایسنا نوشت: بنابر آمار جهانی «ورلداُمتر»، مجموع مبتلایان به کرونا (کووید۱۹) در کشورهای مختلف به بیشتر از ۶۹۵ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۶۷۴ نفر رسیده و تابحال مرگ شش میلیون و ۹۱۵ هزار و ۵۳۲ بیمار تأیید شده است.طبق داده های به روزشده در جدول جهانی ورلداُمتر، کووید ۱۹ در روز گذشته ۱۱ هزار و ۲۴۵ ابتلای جدید داشته و جان ۳۴ بیمار را گرفته است.

همچنین آمریکا با ثبت ۳۳ فوتی و با بیشتر از ۸۰۰۰ ابتلای جدید، بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در شبانه روز گذشته گزارش کرده است.

پایگاه داده های جهانی ورلداُمتر از ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی در رابطه با کرونا را شروع کرده است.

در میان ۱۰ کشوری که در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته اند، آمریکا همچنان با ثبت بیشتر از ۱۰۸ میلیون مبتلا شدن و بیشتر از یک میلیون و ۱۷۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلا شدن و مرگ های کرونایی را در کل دنیا دارد.

پس از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه هم با عبور از ۴۰ میلیون مبتلا شدن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند همینطور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیشتر از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیشتر از ۵۰۰ هزار فوتی بیشترین مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده اند.

در اروپا هم روسیه با ثبت بیشتر از ۴۰۰ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونایی در این قاره را تابحال گزارش کرده است.۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/06/24
22:19:16
5.0 / 5
333
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین