چرا نباید به سوزش معده بی توجه بود

چرا نباید به سوزش معده بی توجه بود

به گزارش آزمایشگاه رادین، باشگاه خبرنگاران نوشت: سوزش معده واکنش بدن به مواد غذایی مضر، سیگار کشیدن و فعالیت بدنی بلا فاصله بعد از غذا خوردن است.


دکتر الکساندر میاسنیکوف ضمن اشاره به اینکه خیلی از مردم به درمان سوزش معده با مصرف جوش شیرین عادت دارند، تاکید کرد که نباید از این روش زیاد بهره برد.
او اظهار داشت: خوردن مقدار زیاد جوش شیرین موجب اختلال در عملکرد کلیه ها و تغییرات اسیدی-بازی می شود؛ بدین سبب به مصرف آن سفارش نمی گردد. البته مصرف یک دفعه آن موجب ایجاد هیچ مشکلی نمی شود.
به نقل از ایشان، سوزش سر دل باید سریعاً درمان شود؛ برای اینکه بی توجهی به آن می تواند منجر به بیماری های جدی همچون سرطان شود.
یک بیماری به نام مری بارت (متاپلازی بارت) وجود دارد که به آن سندرم بارت نیز می گویند که در اثر سوزش سر دل و تغییرات اسیدی-بازی در سلول های مری ظاهر و منجر به ایجاد زخم در مری می شود و این وضعیتی است که قبل از تومور سرطانی بروز پیدا می کند.
این پزشک برای رفع سوزش معده سفارش می کند که باید به رژیم غذایی خود توجه کرده و پرخوری نکنید. همین طور بلا فاصله بعد از صرف غذا به هیچ نوع تلاش بدنی یا فعالیت ورزشی نپردازید.
۲۳۳۲۳۳


1402/06/26
08:55:45
5.0 / 5
463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین