وجود مو روی لاله گوش نشانه این بیماری است

وجود مو روی لاله گوش نشانه این بیماری است

به گزارش آزمایشگاه رادین، ایسنا نوشت: وجود مو روی گوش و کانال گوش می تواند یک علامت اخطار باشد و باید جدی گرفته شود. علاوه بر این ظاهر نازیبای آن اعتماد به نفس شخص در اجتماع را می کاهد.حضور موی گوش یا موی درون گوش را نباید به راحتی نادیده گرفت. اگر چشمان پنجره های روح هستند، گوش ها پنجره هایی به سمت قلب محسوب می شوند. به همین دلیل، ما در قسمت سلامت می خواهیم به شما بگوییم که حضور موی گوش شما می تواند بعنوان یک اخطار جدی در رابطه با سلامتی شما باشد. به قول علم، موهای درون مجرای گوش، مانند یک باغ کوچک پر از موهای سیاه، یک نشانه شایع برای حمله قلبی است.

در سال ۱۹۷۳، دکتر ساندرز تی. فرانک و تیم تحقیقاتی اش پژوهشی را در ژورنال پزشکی نیو اینگلند منتشر نمودند که مدعی بودند چین و چروک مورب نرمه ی گوش، که بعداً به نام "علامت فرانک" شناخته شد، می تواند نشان دهنده ی وجود بیماری سرخرگ های قلبی (سی اِی دی) باشد. سی اِی دی یک مشکل گرفتگی عروق است که در آن پلاک های مومی درون رگ ها جمع می شوند و با نام تصلب شرایین هم شناخته می شود. هنوز هم نمی دانیم چگونه این ایده به ذهن این پزشکان رسید، اما پژوهش های بعدی هم نشان داده اند که علامت فرانک می تواند نشان دهنده ی بیماری های قلبی و عروقی دیگری هم باشد.

گروهی از پزشکان که به این ارتباط غیب گویانه بین گوش و قلب معتقد شده بودند، برای پیدا کردن پاسخ به این پرسش که آیا موی داخل مجرای گوش می تواند نشانگر بیماری سرخرگ های قلبی باشد، با متخصصان پوست همکاری کردند. در سال ۱۹۸۴، مطلبی در ژورنال پزشکی نیواینگلند منتشر گردید که در آن ادعا شده بود وجود چین و چروک مورب نرمه گوش، که علامت فرانک نامیده می شود، می تواند نشانگر بیماری سرخرگ های قلبی باشد. در این مطالعه که بر روی ۴۳ مرد و ۲۰ زن صورت گرفته بود، ۹۰ درصد از شرکت کنندگانی که این علامت را داشتند، نارسایی قلبی را تجربه کرده بودند.

در گذشته، برخی پزشکان همچون ریچارد اف. واگنر از دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون، باور داشتند که بالا بودن سطح هورمون آندروژن در بدن به علت افزایش تولید سلول های قرمز خون، می تواند منجر به ایجاد لخته در عروق شود.

در سال ۱۹۹۱، پژوهش دیگری هم در ژورنال قلب انگلستان منتشر گردید که بیان می کرد در میان ۶۰۲ بیمار مرد مبتلا به سی ای دی و ۳۰۰ مرد سالم، وجود چین و چروک مورب نرمه ی گوش با بالا رفتن خطر بروز سی ای دی مرتبط می باشد. همینطور در سال ۱۹۹۲، یک پژوهش دیگر هم در ژورنال قلب آمریکا منتشر گردید که نتایج مشابهی را تأیید کرد. این پژوهشها به معنای قطعی وجود رابطه ی میان چین نرمه ی گوش و موی گوش با بروز سی ای دی نیستند، اما این نتایج سبب شدند که این مورد مورد توجه پزشکان و پژوهشگران قرار گیرد.

مطابق با یافته های ادستون ای، چین نرمه ی گوش و موی گوش با بیماری سی ای دی در مردان و زنان بشدت مرتبط می باشد. همینطور چین نرمه ی گوش با مرگ ناگهانی قلبی (اس سی دی) در مردان مرتبط می باشد. همچنین، بیماران جوان تر سبب بالا رفتن ارزش اخباری مثبت می شوند. در پژوهش ای، ۵۲۰ کالبدشکافی مورد بررسی قرار گرفته بود و برخی خصوصیت های بدنی مانند بی ام آی، وزن طحال، ضخامت چربی شکمی و شش خصوصیت دیگر هم ارزیابی شده بودند. این مقاله در نسخه ی ماه ژوئن ۲۰۰۶ ژورنال امریکایی صدمه شناسی پزشکی قانونی انتشار یافته بود.

هنوز علل دقیق ارتباط بین موی گوش و حمله ی قلبی مشخص نمی باشد. برخی افراد معتقدند که مصرف مکمل های تستوسترون امکان دارد در این ارتباط نقش داشته باشد، در حالیکه دیگران فکر می کنند که افزایش وزن و چاقی سبب افزایش ریسک حمله قلبی می شود. با این وجود، هیچ کس نمی تواند موی داخل گوش را به صورت مستقیم بعنوان عاملی برای این ارتباط در رابطه با حمله ی قلبی معرفی نماید.۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/06/30
13:12:53
5.0 / 5
409
تگهای خبر: بیماری , پزشك , پزشكی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین