محققان ایتالیایی می گویند؛

افراد مبتلا به پسوریازیس شدید در معرض خطر بیشتر بیماری قلبی هستند

افراد مبتلا به پسوریازیس شدید در معرض خطر بیشتر بیماری قلبی هستند

آزمایشگاه رادین: پژوهشگران گزارش می دهند افراد مبتلا به پسوریازیس شدید بیشتر در معرض خطر بیماری قلبی هستند.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، در گسترده ترین مطالعه تا به امروز جهت بررسی جریان خون عروق کرونر و ارتباط بین پسوریازیس و بیماری قلبی، دانشمندان شیوع بالای اختلال عملکرد عروق کرونر را در بیش از ۳۰ درصد از افراد مبتلا به پسوریازیس که هیچ علایم بیماری قلبی عروقی نداشتند، گزارش کردند.
برای این مطالعه، ۵۰۳ فرد مبتلا به پسوریازیس اما بدون تشخیص بیماری قلبی عروقی تحت اکوکاردیوگرام داپلر برای ارزیابی میکروسیرکولاسیون عروق کرونر قرار گرفتند.
مطالعات قبلی نشان داده است که در افراد مبتلا به پسوریازیس شدید، عوارض قلبی عروقی و مرگ و میر بیشتر می شود. با این وجود، تحقیقات محدودی در مورد مکانیسم های زیربنایی افزایش ریسک وجود دارد.
محققان خاطرنشان می کنند که شواهد رو به رشدی از ارتباط بیماریهای التهابی، همچون پسوریازیس، آرتریت پسوریاتیک، آرتریت روماتوئید، و بیماری التهابی روده، با شیوع بالاتر اختلال عملکرد میکروواسکولار اندوتلیال و قلبی عروقی در غیاب بیماری قلبی عروقی آشکار بالینی وجود دارد.
محققان این مطالعه می خواستند ارتباط بین پسوریازیس و اختلال عملکرد عروق کرونر را بیشتر بررسی نمایند.
بر اساس نتایج مطالعه، آنها مشخص کردند که التهاب سیستمیک در ایجاد اختلال عملکرد عروق کرونر نقش دارد.
آنها گفتند این مطالعه نشان میدهد که التهاب با خیلی از فرآیندهای بدن تداخل دارد و بنظر می رسد التهاب جریان خون را کم می کند.
دکتر «استفانو پیاسریکو»، محقق این مطالعه از دانشگاه پادوا در ایتالیا، می گوید: «بررسی اصلی این مطالعه این است که پسوریازیس شدید با شیوع بالای اختلال عملکرد عروق کرونر، مستقل از عوامل خطر رایج قلبی عروقی مرتبط می باشد.»
شدت پسوریازیس، مدت و وجود آرتریت پسوریاتیک به عنوان پیش بینی کننده های مهم کاهش ذخیره جریان کرونری شناسایی شد. این مساله اهمیت در نظر گرفتن التهاب و عوامل در رابطه با پسوریازیس را هنگام ارزیابی خطر قلبی عروقی در بیماران مبتلا به پسوریازیس شدید نشان میدهد.


منبع:

1402/07/04
13:27:42
5.0 / 5
288
تگهای خبر: التهاب , بیماری , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین