شایع ترین سرطان ها در جوانان روند افزایشی مبتلاشدن به سرطان در جوانان

شایع ترین سرطان ها در جوانان روند افزایشی مبتلاشدن به سرطان در جوانان

به گزارش آزمایشگاه رادین، رییس دومین سمینار سرطان در جوانان با این بیان که مبتلاشدن به سرطان در جوانان روند افزایشی دارد، اظهار داشت: شایع ترین سرطان های جوانان در کشور ما شامل سرطان های خونی حاد ALL و کمتر  AML و بعد سرطان های خونی مزمن با شیوع کمتر هستند


به گزارش لابراتوار رادین به نقل از دبیرخانه دومین سمینار سرطان در جوانان، سید محسن رضوی فوق تخصص خون و سرطان و رییس دومین سمینار سرطان در جوانان با اشاره به برگزاری این رویداد در ایام ۱۳ و ۱۴ مهر ماه در مرکز کتابخانه ملی، گفت: شاید در گذشته به سرطان های جوانان کمتر توجه می شد و آمارها به این شدت رو به فزونی نبود.

وی اظهار داشت: ما بر آن هستیم تا با برگزاری این رویداد ضمن بررسی روش های تشخیص و راه های درمانی بهتر و با اطلاع رسانی، به شکل موثرتری توجه نظام درمانی کشور و همین طور افکار عمومی را در ارتباط با سرطان در جوانان آگاه سازی نماییم.

وی با این بیان که مبتلاشدن به سرطان در جوانان روند افزایشی دارد، اظهار داشت: امروزه از بدو تولد بمحض ابتلا به بیماری بررسی های جامع پزشکی صورت می گیرد که می تواند روند تشخیص بیماری را سریعتر به انجام برساند و اگر سرطان باشد زیر گروه و وسعت آنرا تشخیص دهد و احتمالاً یکی از دلائل افزایش آمار سرطان در جوانان، همین وسعت پروسه تشخیص باشد.


رضوی با اشاره به این که سرطان در جوانان به شدت سرنوشت جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد، اضافه کرد: وقتی یک جوان مبتلا به سرطان می شود تمام افراد خانواده با حجم سنگینی از فشار روانی روبرو می شوند، جوان موقعیت کاری را از دست می دهد، ازدواج و تحصیل و همه آرزوهایش را بر زمین می گذارد، و همین طور دوستان و همکاران و حتی محیط تحصیل و پزشکان معالج نیز متاثر از بیماری او خواهند شد.

این فوق تخصص خون و سرطان به شایع ترین سرطان های جوانان اشاره نمود و اظهار داشت: همچون آمارهای جهانی شایع ترین سرطان های جوانان در کشور ما شامل سرطان های خونی حاد ALL و کمتر AML و بعد سرطان های خونی مزمن با شیوع کمتر هستند. و سرطان های کلیه( ویلمز)، تومورهای نوروژنیک، لمفوم سارکوم و پستان در جوانان و کودکان نیز دیده می شود.

ریئس دومین سمینار سرطان در جوانان اضافه کرد: امروزه در تمام جوامع پیشرفته بخشی به عنوان طب تسکینی وجود دارد که پاسخگوی نیازهای فیزیکی و روانی بیماران است، که یکی از اهداف مهم ما در این جلسه، شناساندن طب تسکینی به پزشکان، بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنهاست.

وی همین طور به نقش مهم و موثر موسسات و انجمن های خیریه برای تامین درمان و نیازهای بیماران مبتلا به سرطان اشاره نمود و اظهار داشت: تعدادی از خیریه ها بخش تامین مالی را برای درمان بیماران برعهده دارند و بعضی دیگر نیز در تلاش هستند تا بتوانند برای جوانان ایجاد فضای مناسب فکری، فرهنگی و اجتماعی بکنند و مترصد تامین شغل، ارتباط سالم و ازدواج برای آنها شده تا در جامعه سربلند و امیدوار زندگی کنند.

۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/07/09
08:44:07
5.0 / 5
369
تگهای خبر: بیماری , پزشك , پزشكی , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین