اتفاق باورنکردنی در قم دو نوزاد اشتباهی تحویل خانواده ها شدند

اتفاق باورنکردنی در قم دو نوزاد اشتباهی تحویل خانواده ها شدند

به گزارش آزمایشگاه رادین، ایرنا نوشت: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به اتفاق جابجایی دو نوزاد دو دختر در یکی از بیمارستان های قم اظهار داشت: نوزادان جابه جا شده در بیمارستانی در قم با پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی و انجام آزمایش دی ان ای به خانواده ها تحویل داده شدند.حسین تقی زاده اضافه کرد: این مورد در هنگام ترخیص نوزادان از بیمارستان به خانواده ها رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه در زمان تحویل مشخصات مادر هر دو نوزاد به صورت مشخص بر روی مچ بند آنها ثبت و بر روی دستان نوزادان قرار داشته است اضافه کرد: با سهل انگاری به وجود آمده در زمان ترخیص و عدم دقت بر روی مشخصات مچ بند نوزادان این اتفاق به وجود آمده است.

وی اظهار داشت: یکی از خانواده ها که مچ بند نوزاد را به یادگار نگه داشته بود بعد از مشاهده آن مبحث را با بیمارستان مطرح می کند که بعد از بررسی بیمارستان و پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی قم و دعوت از خانواده دوم انجام آزمایش نوزادان در دستور کار قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به این که جواب آزمایش تشخیصی دی ان ای کمی طولانی است اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده این فرایند در مدت ۲۴ ساعت و به صورت مجانی برای خانواده ها انجام و نوزادان تحویل خانواده ها شد.

وی با تاکید بر این که با عنایت به انجام اقدامات ثبتی حین زایمان و ثبت مشخصات مادر به صورت مچ بند و پابند برای نوزادان چنین اتفاقی نادر است اضافه کرد: برخورد با عواملی که به هر نحوی در این خصوص سهل انگاری داشتند در دستور کار قرار گرفته که در اولین مرحله پرستار مربوط و مسئول بخش نگهداری نوزادان برکنار شده است.۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/07/15
10:42:48
5.0 / 5
348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین