راهکارهای ساده برای پیشگیری از مبتلا شدن به آنفلوآنزا

راهکارهای ساده برای پیشگیری از مبتلا شدن به آنفلوآنزا

به گزارش آزمایشگاه رادین، بهداشت نیوز نوشت: سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت اظهار داشت: شستشوی دست ها و استفاده از میوه همچون راهکارهای پیشگیری از مبتلا شدن به آنفلوآنزا محسوب می شوند.فرشید رضایی، سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، در برنامه بامداد بخیر ایران حضور پیدا کرد تا با مجری برنامه گفتگو کند. وی در این برنامه از آنفولانزا و سفارش های در ارتباط با آن سخن گفت.

رضایی عنوان کرد: بیماری آنفولانزا یک بیماری ویروسی است که افراد از آغاز زندگی در معرض مبتلا شدن به آن قرار دارند. در اغلب اوقات به واسطه واکنش مناسب بدن انسان، بیماری به صورت خفیف خواهد بود. اما در بعضی افراد، سیستم دفاعی به تقویت بیشتری نیاز دارد و آنجاست که نقش واکسن پررنگ می شود.

وی اضافه کرد: کارمندان مراکز پزشکی و دامپزشکان در اولیت دریافت واکسن آنفولانزا دارند. در کنار آنها سالمندانی که بیماری های مختلف زمینه ای دارند و کسانی که به علت سیستم ایمنی ضعیف بدن دارو مصرف می کنند هم به واکسن نیاز دارند. همینطور کسانی که سیستم ایمنی آنها هنوز خوب تکامل پیدا نکرده است، همچون کودکان و بخصوص کودکان زیر ۵ سال و در کنار آنها خانم های آبستن به علت صدمه پذیر بودنشان، باید واکسن آنفولانزا را دریافت نمایند.

رضایی عنوان کرد: افرادی که به بیماری هایی همچون دیابت تیپ دو پیشرفته مبتلا هستند هم باید واکسن را دریافت نمایند. بعضی از بیماری ها ظاهرا به سیستم ایمنی مرتبط نیست، مانند کسانی که به مشکلات حافظه ای مبتلا بوده یا قطع نخاع دارند هم باید واکسینه شوند. البته باید در نظر داشت که همه افراد می توانند واکسن آنفولانزا را دریافت نمایند، اما این افراد در اولویت هستد.

وی در مورد راهکارهای جلوگیری از مبتلا شدن به آنفولانزا اظهار داشت: به صورت معمول ماسک زدن همه افراد جامعه تا زمان اخطار و اعلام شرایط از سیستم بهداشتی، سفارش نمی گردد. به غیر از آن شست وشوی دست ها و استفاده از میوه های مفید برای جلوگیری از آنفولانزا سفارش می شود.

رضایی درمورد تفاوت واکسن های ایرانی و خارجی اظهار داشت: در این مورد تنها نکته مهم اینست که واکسن مذکور مورد تایید سازمان غذا و دارو باشد. زمانیکه سازمان غذا و دارو یک واکسن را، چه ایرانی و چه خارجی، تایید می کند، مردم می توانند به آن اعتماد کنند.
بیشتر بخوانید: برای خواب راحت این خواراکی ها را نخورید
۴۷۲۳۶منبع:

1402/08/02
12:31:21
5.0 / 5
295
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین