بوی بد پا نشانه چه بیماری است؟

بوی بد پا نشانه چه بیماری است؟

به گزارش آزمایشگاه رادین، صد آنلاین نوشت: آیا پاهای شما عرق کرده اند، متورم و سرد شده اند یا سوزن سوزن می شوند؟ در اینجا آن چه باید انجام دهید و علایم هشدار دهنده احتمالی برای موارد و مشکلات جدی تر گزارش داده شده است.ممکنست به تغییرات فیزیکی که در پاهایتان اتفاق می افتد دقت نکنید، اما ارزش توجه به آنها را دارند؛: آنها می توانند سرنخ هایی از نگرانی هایی عرضه کنند که از انگشتان پا شروع می شوند. آیا ممکنست پاهای شما چیزی در مورد سلامتی به شما بگوید؟ در اینجا تعدادی از علایم در رابطه با پا وجود دارد که طبیعی هستند و تعدادی از آنها ممکنست نیاز به مداخله ی پزشک داشته باشند.
بوی بد پا نشانه چیست؟
بوی پا می تواند شرم آور باشد، اما به ندرت جدی است. بوی بد پا به طور معمول نتیجه باکتری هایی است که ترکیبات گوگردی بدبو تولید می کنند و در فضای گرم و مرطوب کفش شما رشد می کنند. برای جلوگیری از بوی بد، روزانه پاهای خودرا با آب و صابون بطورکامل بشویید و آنها را نیز به خوبی خشک کنید. جوراب هایی بپوشید که برای این نوع پا طراحی شده اند، بدنبال جفت هایی باشید که از پنبه یا سایر مواد تولید شده اند که عرق را جذب کرده و به پاها اجازه تنفس می دهند.

اگر پاهای شما بیش از اندازه عرق می کند، مصرف کمتر غذاهای حیوانی و کافئین کمتر را در نظر بگیرید که هر دوی اینها می تواند بر متابولیسم شما و نحوه تولید عرق پاهای شما تأثیر بگذارد. شمامی توانید هر روز پاهای خودرا در چای سیاه خنک خیس کنید تا مشکل برطرف شود؛ چونکه تانن موجود در چای ممکنست به کاهش تعریق کمک نماید.
سردی پا نشانه چیست؟
سردی مزمن پاها نشانه گردش خون ضعیف است که اغلب نتیجه یک مشکل بزرگتر مانند بیماری قلبی، بیماری شریان محیطی یا کم خونی است.

کم کاری تیروئید همین طور می تواند منجر به سردی پا شود، مانند پدیده رینود، اختلالی که موجب انقباض شریان های کوچک در انگشتان دست و پا می شود و جریان خون را بطور موقت می کاهد.

انگشتان پا ممکنست در پاسخ به سرما یا استرس عاطفی سفید و سپس آبی شوند و احساس سردی و بی حسی کنید.

هنگامی که جریان خون به حالت عادی باز می گردد باردیگر قرمز می شوند و ضربان می زنند، گزگز می کنند یا متورم می شوند. پزشک شما می تواند وضعیت پاهای سرد شما را ارزیابی کرده و برمبنای تشخیص، درمان هایی را عرضه نماید.
تورم پا نشانه چیست؟
تورم مچ پا یا پاها اغلب در نتیجه خوردن غذای زیاد شور، مصرف برخی داروها یا ایستادن طولانی مدت است.

ورم پا همین طور یک عارضه جانبی شایع حاملگی است. با این وجود، ورم مزمن پاها ممکنست نشان دهنده موارد جدی تری مانند بیماری کلیوی، کبدی یا قلبی، نارسایی وریدی یا ترومبوز ورید عمقی باشد.

اگر بالا بردن پاها یا کاهش مصرف نمک در رژیم غذایی شما، ورم پاهایتان را کاهش نمی دهد، حتما به پزشک مراجعه کنید.
گزگز پا نشانه چیست؟
احساس سوزش، بی حسی یا گزگز در پاها اغلب نشان دهنده لطمه عصبی است که به عنوان نوروپاتی محیطی شناخته می شود.

دیابت یکی از علل شایع نوروپاتی است، اما می تواند ناشی از شرایط دیگری نیز باشد، همچون بیماری کلیوی یا کبدی، اختلالات خودایمنی مانند سندرم شوگرن و لوپوس، کم کاری تیروئید و تومورها.

سوء مصرف الکل، شیمی درمانی، آسیب، و کمبود ویتامین B نیز می تواند منجر به نوروپاتی محیطی شود.

پزشک شما باید علت زمینه ای را شناسایی و درمان کند تا سلامت شما به روز اول بازگردد و سوزن سوزن شدن و گزگز پاهایتان متوقف شود.۲۳۳۲۳۳


1402/08/18
12:47:33
5.0 / 5
337
تگهای خبر: استرس , باكتری , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین