معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان خبر داد؛

شیوه جدید قاچاق شیرخشک در سیستان و بلوچستان

شیوه جدید قاچاق شیرخشک در سیستان و بلوچستان

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: برای جلوگیری از قاچاق، افراد فقط با کارت ملی نوزاد، شیرخشک دریافت می کنند اما عده ای با کارت های ملی سایر نوزادان سودجویی می کنند.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر، مصطفی صالحی زاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کمیته تدابیر ویژه دارویی استان سیستان و بلوچستان اظهارکرد: برای جلوگیری از قاچاق، افراد با ثبت کد ملی شیرخوار امکان دریافت شیرخشک یارانه ای را دارند اما متأسفانه عده ای با جمع آوری کارت های ملی نوزادانی که نیاز به شیر خشک ندارند، مبادرت به سود جوئی می کنند.
وی اضافه کرد: غالب مشکلی که در استان درباب کمبود شیر خشک مطرح می شود با تقویت نظارت ها و کوتاه شدن دست دلالان و قاچاقچیان، رفع خواهد شد.
حبیب غزنوی رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در ادامه اظهار داشت: هر یک از شهروندان که برند خاصی از شیر خشک را نیاز دارند می توانند بوسیله سامانه ۱۹۰ محل توزیع آنرا جویا شوند.
وی اضافه کرد: با توجه به این که عده ای سودجو از طرق غیرقانونی مبادرت به قاچاق شیرخشک به خارج از کشور می کردند، از ۲۰ مهرماه سامانه هایی برنامه ریزی شد تا نظارت ها تشدید و جلوی قاچاق این محصول گرفته شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان هم در این نشست با اشاره به در نظر گرفتن مجازات هایی برای خانواده هایی که شماره ملی نوزادشان را در اختیار افراد سودجو قرار می دهند، اظهار داشت: اثبات این امر که مشخصات و شماره ملی نوزاد در اختیار غیر قرار گرفته به آسانی صورت می پذیرد و از قطع سهمیه شیر خشک تا پیگرد قانونی برای خانواده خاطی با عنوان تخلف فروش کالای موضوع قاچاق را در پی خواهد داشت.
عباس زاده محمودی افزود: در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مجازات شرکت ها، برای شرکتها و مؤسسات متخلف مجازاتی معادل چندین برابر بالاترین میزان مجازات در نظر گرفته شده است.
وی همین طور اظهار داشت: اگر در مواردی سازمان یافتگی این اقدامات به ثبت برسد نیز مجازات حبس تعیین شده است. برمبنای بررسی انجام شده در بحث قاچاق شیر خشک، مقصد قاچاق استان ماست و موارد تخلف به ویژه در داروخانه های استان ما اندک است.منبع:

1402/08/23
14:13:15
5.0 / 5
320
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دارو , داروخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین