تعداد مبتلایان به دیابت در ایران

تعداد مبتلایان به دیابت در ایران

به گزارش آزمایشگاه رادین، هم اکنون ۱۴/۱۹ درصد جمعیت بالای ۲۵ سال به دیابت مبتلا هستند.به گزارش لابراتوار رادین به نقل از روابط عمومی انجمن اطلاع رسانی دیابت( گابریک)، تعداد افراد مبتلا بیشتر از ۷/۵ میلیون نفر ارزیابی شده و آمار نشان داده است حدود ۲۵ درصد افراد مبتلا به دیابت از بیماری خود اطلاع ندارند که آمار نگران کننده ای است. البته در زمینه تشخیص، دیابت با تلاشهای مستمر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در اجرای برنامه های غربالگری در سرتاسر ایران در شرایطی مناسب تر نسبت به آمار جهانی با تخمین ۵۰ درصدی دیابت تشخیص داده نشده قرار دارد.

ضرورت دسترسی به مراقبت همگانی

آمارهای جهانی از نداشتن دسترسی میلیونها نفر از افراد مبتلا به دیابت در سراسر دنیا به مراقبت از بیماری و اهمیت مراقبت و پشتیبانی مداوم از خود مراقبتی در جلوگیری از عوارض دیابت خبر می دهند.

فدراسیون بین المللی دیابت در جهت تاکید بر ضرورت اقدامات جدی مؤثر و طولانی مدت در پیشگیری و مدیریت، دیابت طی ۳ سال متوالی (۲۳-۲۰۲۱) شعار روز جهانی دیابت را «دسترسی به مراقبت در دیابت» اعلام نموده است.

بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران پرارزش است، در بیمه سلامت ۷۶۰ هزار بیمار دیابتی در این زمان شناسایی و ۳۲ کد ژنریک برای آنها تعریف شده که از این تعداد ۲۵ کد دارویی زیر پوشش کامل صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج عرضه می شود.


با کمک مسولین و تلاش انجمن های دیابت گابریک و ایران در کشور برای پشتیبانی از جامعه دیابتی داروی داپاگلیفلوزین، در دو دوز ۵ و ۱۰ میلی گرمی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در دو دوز ۷۵۰ و ۱۰۰۰ میلی گرمی هم با پوشش ۷۵ درصدی به بیماران دیابتی عرضه می شود. نوار قندخون هم به تعداد معین زیر پوشش بیمه به بیماران داده می شود و در ۶ ماه نخست سال جاری هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه برای این بیماران پرداخت شده است.

۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/08/26
19:40:05
5.0 / 5
322
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین