رییسی:

مقاومت کادر درمانی در بیمارستان های غزه مثال زدنی است

مقاومت کادر درمانی در بیمارستان های غزه مثال زدنی است

به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس جمهور کشورمان ضمن اشاره به این که پرستاران غزه الگوی کادر درمانی در تمام دنیا هستند اظهار داشت: مقاومت کادر درمانی و پرستاران در بیمارستان های غزه برای همه دنیا مثال زدنی است.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بامداد یکشنبه در جمع مردم شهر اندیشه و شهریار در مجتمع ورزشی ایثار طی سخنانی ضمن اشاره به این که مقاومت کادر درمانی در بیمارستان های غزه در همه دنیا مثال زدنی است اظهار نمود: کادر درمان غزه الگوی بسیار خوبی برای جامعه پرستاری و کادر درمان ما و دنیا محسوب می شوند چون که آنان از جانشان گذشتند و سختی های زیادی را تحمل می کنند تا به زن و مرد و کودک فلسطینی خدمت کنند، یاد همه آنان را گرامی می داریم.
رئیسی ضمن اشاره به این که امروز بعنوان روز پرستار و به نام مبارک حضرت زینب (س) نام گرفته اظهار داشت: حضرت زینب (س) جلوه صبر، استقامت، ایستادگی و آزادی برای همه زنان و مردان جامعه ما است.
وی ضمن اشاره به این که پرستاران ما در صحنه های مختلف بسیار خوش درخشیده اند، اضافه کرد: آنها در زمینه های مختلف، کارشان جلوه داشته و در بالین بیماران قرار گرفته اند و به آنان امید زندگی می دهند و این کار بزرگی است که در خور تقدیر است، چون که زحمت پرستاران خیلی زیاد بوده و روحیه صبر و استقامت و ظرفیت در آنها خیلی مهم است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه برخی مشاغل ظرفیت خاصی می طلبد، اظهار داشت: در مقابل ناهمواری ها نباید جا را خالی کرد و باید با ظرفیت تحمل کرد و از تهدیدها فرصت ساخت، پرستاران در مقابل فریادها و بی قراری هایی که بیمار دارد هم باید خودشان آرامش داشته باشند هم این آرامش را به بیمار تزریق کنند و زینب کبری (س) هم بعنوان الگوی آرامش بخشی در جامعه آن روز به خود و به دیگران آرامش داد و صحنه را مدیریت کرد.
رئیسی ضمن اشاره به جلوه تمام عیار پرستاران در کرونا بیان نمود: دیدیدم که کادر درمان میدان را ترک نکردند و بسیار خوش درخشیدند و کسانی که شهید خدمت هستند باید یادشان را گرامی بداریم.
وی در ادامه به مبحث سلامت و نیاز کشور اشاره نمود و اظهار داشت: از آغاز دولت تلاش ما بر این بوده است که همه به سلامت دسترسی داشته باشند از اماکن غیر برخوردار گرفته تا شهر های دور افتاده گرفته و از همان اول نهضت پروژه های نیمه تمام در دستور کار دولت بوده و این بیمارستان هم که ۳۴ سال قبل راه اندازی آن شروع شده بود را در این دولت و امروز توانستیم به بهره برداری برسانیم و باید بدانیم که در پروژه های اینچنینی گذشت زمان، خسارت برای دولت و مردم است و مشاهده کردیم که ظرف ۱۴ ماه بسیار مجاهدانه کار شد و راه اندازی و تجهیز انجام گرفت که ان شاءالله این مرکز مبارک کادر درمان و مردم شهریار باشد.
رئیس جمهور با تکیه بر این که نیازمند سرمایه گذاری های مناسب در حوزه بهداشت هستیم، اضافه کرد: در این حوزه کادر به هنگام آموزش دیده خیلی مهم است و امر تعرفه گذاری نظام پرستاری هم که به تأخیر افتاده بود را در خواست کردیم که صورت گیرد و این مورد پس ار ۱۲ سال در این دولت انجام شد، چون که معتقد هستیم که خدمات پرستاران باید ارج نهاده شود و وظیفه دولتمردان است که به میزان خدمات حقوق و مزایا به آنها تعلق دهند.
وی اظهار داشت: یکی از موارد مهمی که می شود در سازمان ها و ادارات برای افزایش جمعیت و فرزندپروری انجام داد راه اندازی مهدکودک برای بچه ها است و ضروریست که در همه ادارات این مورد اجرایی شود تا خانم های اداری گرفتار زحمت نشوند.
رئیس اضافه کرد: امیدوارم خداوند با لطف و کرم خود فلسطین و قدس شریف را آزاد کند و لحظات پایانی عمر رژیم صهیونیستی را جشن بگیریم.

1402/08/28
11:51:05
5.0 / 5
236
تگهای خبر: آرامش , آموزش , امداد , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین