خبری بد از چین

خبری بد از چین

آزمایشگاه رادین: وزارت آموزش وپرورش چین امروز (سه شنبه) اعلام نمود که دستور ایجاد یک سامانه پایش اپیدمیولوژیک در مدارس و مهدکودک ها را برای انجام بررسی های بهداشتی روزانه در بحبوحه افزایش بیماریهای تنفسی فصلی در میان کودکان صادر کرده است.


روز دوشنبه کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) دستور بهبود امکانات پزشکی و افزایش ساعات کاری مراقبان بهداشتی را در صورت لزوم در ارتباط با افزایش بیماریهای تنفسی صادر کرد.
در سند این وزارتخانه آمده است: تقویت ایجاد سیستم پایش اپیدمیولوژیک، تمرکز بر راه اندازی سامانه معاینات سلامت جسمی بامداد و بعدازظهر در مدارس ابتدایی و راهنمایی و همین طور مهدکودک ها و معرفی یک سیستم گزارش دهی از وضعیت اپیدمیولوژیک و همین طور سامانه ای برای ثبت غیبت های ناشی از بیماری، لازم است.

«رؤیای چینی» کتاب شد/ وقتی آقای شی با جهان سخن می گوید
لینک خرید کتاب رویای چینی همین طور به مدیران مدارس سفارش شد که با مقامات بهداشتی محلی همکاری و مشورت کنند. به معلمان نیز سفارش شد با کودکانی که نمی توانند به سبب بیماری سر کلاس حاضر شوند بوسیله پلت فرم ها و برنامه های آموزشی آنلاین، کار کنند.
در اواسط اکتبر، کمیسیون ملی بهداشت چین از افزایش موارد مبتلاشدن به بیماریهای تنفسی در این کشور آگاهی داد. مقامات، این افزایش را به رفع محدودیت های کرونائی و گسترش سایر عوامل بیماری زا نسبت دادند. همین طور در اواخر نوامبر نیز رسانه ها از ذات الریه تشخیص داده نشده در بین کودکان در شمال چین خبر دادند.
شیوع بیماریهای تنفسی در چین زمانی مورد توجه قرار گرفت که سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته در امتداد برنامه پایش بیماریهای نوظهور (ProMED) از این کشور خواست اطلاعات بیشتری درباب بیماریهای تنفسی و ذات الریه کودکان در چین عرضه نماید.
از طرف دیگر کاربران رسانه های اجتماعی عکسهایی از کودکان چینی که روی تخت های مراکز درمانی بودند را دست به دست می کردند و رسانه های محلی در شمال غربی چین نیز ویدئوهایی از بیمارستان های شلوغ این کشور منتشر نمودند که نگرانی ها را دراین زمینه تشدید کرد.
داده ها نشان می دهند که شیوع عوامل بیماری زای شناخته شده ای مانند «مایکوپلاسما پنومونیه» که یک عفونت باکتریایی رایج خصوصاً در کودکان است با رفع کامل محدودیت های کووید۱۹ از ماه مه در چین رو به افزایش بوده است.
موارد مبتلاشدن به آنفلوآنزا، ویروس سین سیشیال تنفسی و آدنوویروس نیز از ماه اکتبر در این کشور بالا رفته است.

۴۷۴۷منبع:

1402/09/15
14:03:52
5.0 / 5
411
تگهای خبر: آموزش , امداد , باكتری , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین