فرصت رفع تعهد ارزی برای واردات دارو و شیرخشک 60 روز شد

فرصت رفع تعهد ارزی برای واردات دارو و شیرخشک 60 روز شد

به گزارش آزمایشگاه رادین، بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی مبحث لزوم رفع تعهد ارزی واردکنندگان دارو، تجهیزات مصرفی پزشکی، شیرخشک، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی طی ۶۰ روز از تاریخ ترخیص را ابلاغ نمود.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر، بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی مبحث لزوم رفع تعهد ارزی واردکنندگان دارو، تجهیزات مصرفی پزشکی، شیرخشک، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی طی ۶۰ روز از تاریخ ترخیص را ابلاغ نمود.
در این بخشنامه آمده است: پیرو بخشنامه های منتهی به شماره ۰۲/۷۵۷۴۰ مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ و مستند به تفاهمنامه های چهارجانبه و سه جانبه در مورد تأمین ارز واردات دارو تجهیزات مصرفی پزشکی شیرخشک مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی موارد ذیل با رعایت سایر ضوابط و مقررات ارزی جهت اجرا ابلاغ می گردد.
بند (۵) از بخشنامه شماره ۰۱/۲۰۴۱۸ مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ بشرح ذیل اصلاح و جایگزین می گردد.
۵- فارغ از تغییر گروه کالایی مربوطه در صورت عدم عرضه تأییدیه قیمت گذاری و توزیع به قیمت مصوب بر پایه ی نرخ ارز ترجیحی به میزان ۴۲۰، ۰۰۰ ریال به ازای هر دلار یا معادل آن به سایر ارزها از وزارت مذکور مطابق با فرم پیوست. رفع تعهد ارزی منوط به دریافت مابه التفاوت از نرخ مذکور (۴۲۰۰۰۰ ریال به ازای هر دلار) تا نرخ فروش ارز مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) روز ترخیص (رسید مالی مندرج در پروانه) گمرکی طی ۶۰ روز تقویمی از تاریخ ترخیص و واریز به حساب خزانه داری کل کشور نزد این بانک شماره شبای ۷۶۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۰۰۹۱۰۰۱۷۸۰۶ (IR) خواهد بود.
تبصره ۱- درصورتیکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و یا سازمان غذا و دارو به باعث تأییدیه های صادره تا تاریخ ابلاغ این بخشنامه عنوان نموده کالا تحت نظارت و کنترل وزارت خانه سازمان مذکور به قیمت مصوب بر پایه نرخ ارز معادل ۴۲۰، ۰۰۰ ریال به ازای هر دلار توزیع و به فروش می رسد؛ تأییدیه های مذکور با عنایت به قبول مسئولیت نظارت و کنترل توزیع و فروش کالا به نرخ مصوب بر پایه نرخ ارز معادل ۴۲۰، ۰۰۰ ریال به ازای هر دلار توسط وزارت خانه سازمان مذکور قابل پذیرش هستند.
تبصره ۲- در صورت عدم عرضه تأییدیه مذکور ظرف مهلت تعیین شده و درصورتیکه متقاضی از پرداخت مابه التفاوت مزبور اجتناب نماید ضروری است ضمن معرفی واردکننده به سازمان تعزیرات حکومتی مراتب را به اداره تخصیص ارز این بانک هم منعکس نموده تا از تخصیص و تأمین ارز برای موارد آتی جلوگیری گردد.
مقتضی است مراتب را به کلیه شعب و واحدهای ارزی ذی ربط ابلاغ و بر حسن اجرای آن هم نظارت نمایند.
منبع:

1402/09/19
16:26:30
5.0 / 5
368
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین