گزارش رئیس جمعیت هلال احمر به كمیسیون بهداشت و درمان مجلس

گزارش رئیس جمعیت هلال احمر به كمیسیون بهداشت و درمان مجلس

رئیس جمعیت هلال احمر روز سه شنبه در كمیسیون بهداشت و درمان مجلس حاضر شد و گزارشی از اهم اقدامات این جمعیت در 5 ماه گذشته ارائه نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی روز سه شنبه با حضور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گزارشی از اهم اقدامات این جمعیت در پنج ماه گذشته ارائه کرد.

غربالگری ۲۱میلیون ایرانی در روزهای نوروز
همتی اظهار داشت: در روزهای نوروز در زمینه غربالگری کرونا با کمک ۷هزار امدادگر، نجاتگر و نیروی داوطلب بیش از ۲۱میلیون نفر در مبادی خروجی شهرها غربالگری شدند و ۷میلیون ۵۰۰هزار خودرو کنترل شد و ۱۴هزار فرد مشکوک به مبتلاشدن به کرونا شناسایی و به مراکز درمانی ارجاع شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر درباره بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان نورافشار، اظهار داشت: بیمارستان نورافشار در مدت شیوع ویروس کرونا بعنوان معین بیمارستان مسیح دانشوری فعال و بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری شدند.

ارائه آموزش های همگانی آنلاین به مردم
همتی با تاکید بر اینکه در روزهای شیوع ویروس کرونا جمعیت هلال احمر مبادرت به برگزاری دوره های آموزش همگانی آنلاین به هموطنان کرد، اضافه کرد: این آموزش ها بسیار موثر بود و آموزش های ارائه شده بیش از ۷۲میلیون مرتبه بازدید داشته است.
وی به ورود خیرین برای کمک به بیماران مبتلا به کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: زمانی که وزارت بهداشت به دستگاه های ونتیلاتور نیاز مبرم داشت، خیرین جمعیت هلال احمر مبادرت به تهیه ۵۰درستگاه ونتیلاتور کردند و این دستگاه ها را تحویل جمعیت هلال احمر دادند که این جمعیت هم این دستگاه ها را تحویل وزارت بهداشت داد.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره شفافیت و مبارزه با فساد، اشاره کرد: مشغول بازبینی اساسنامه و بخشنامه جمعیت هلال احمر هستیم چون روزنه هایی وجود دارد که موجب وقوع فساد می شود و دراین زمینه گروهی ۱۴نفره مامور بررسی اساسنامه و شناسایی روزنه ها شده است و در این زمینه نیازمند مساعدت و همکاری مجلس شورای اسلامی هستیم.
وی با اشاره به اینکه انبارهای جمعیت هلال احمر در ابتدا خالی بود اما با مساعدت رئیس جمهوری این مشکل تا حدودی مرتفع شد، بیان کرد: برای این منظور ۴۵۰میلیارد تومان از طرف دولت بودجه اختصاص داده شد اما برای حل کامل مشکلات نیازمند مساعدت مجلس هستیم.
بگفته همتی حالا هشت فروند از بالگردهای جمعیت هلال احمر زمین گیر است که نیاز داریم مجلس مساعدت کند تا این بالگردها را برای خدمت به مردم محیا نماییم.

ثبت شرکت های سرمایه گذاری هلال احمر
همتی درباره ثبت شرکت سرمایه گذاری هلال احمر، اظهار داشت: حتی این شرکت ها ثبت هم نشده بودند و ما این کار را انجام دادیم و امیدواریم بتوانیم در امتداد شفافیت بیشتر گام برداریم.
وی با بیان نارضایتی های مراجعان به داروخانه های هلال احمر، گفت: برخی نارضایتی های مراجعان مربوط به داروهای خاص است که این داروها ابتدا باید ثبت سفارش شوند و فرآیند انجام این کار طولانی است و ما در صدد هستیم که این فرآیند طولانی را کوتاهتر نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلاتی که این جمعیت با آن دست و پنجه نرم می کند، مشکلات اقتصادیست و بیشتر بودجه این نهاد مردمی بوسیله ثبت سفارش و حق ثبت است که در سه ماهه اول سال به شدت کم شده است و ما درخواستمان از مجلس این است که کمک نماید که درآمدهای پایداری برای جمعیت پیش بینی شود.
فرسودگی خودرو های امدادی جمعیت هلال احمر موضوع دیگری بود که دکتر همتی به آن پرداخت.

مجوز واردات ۹۰۰خودروی امدادی از طرف دولت
رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: مجوز واردات ۹۰۰خودروی امدادی برای جمعیت هلال احمر صادر گردیده است که این مجوز تا سال ۱۴۰۱ اعتبار دارد و هلال احمر در صدد است تا از این مجوز برای واردات خودرو های امدادی مورد نیاز خود استفاده نماید.
وی درباره ماده ۱۴قانون مدیریت بحران کشور اشاره کرد: بر طبق این ماده وظایف بسیاری بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شده است که با امکانات فعلی جوابگوی آن نخواهیم بود.
همتی اضافه کرد: ۲ماموریت اصلی من در جمعیت هلال احمر آموزش های همگانی و ایجاد خانه های هلال است و هم اکنون یک هزار خانه هلال موجود است و یک هزار و ۵۰۰خانه هلال هم آماده بهره برداری است که این خانه ها در هفته دولت با حضور رئیس جمهوری افتتاح می گردد.1399/05/30
11:17:09
5.0 / 5
1679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین