ترک شغل و مهاجرت بیشتر از 10 هزار پرستار

ترک شغل و مهاجرت بیشتر از 10 هزار پرستار

به گزارش آزمایشگاه رادین، مهر نوشت: رئیس کل سازمان نظام پرستاری، بر پیگیری پرداخت فوق العاده خاص، استخدام نیروهای طرحی و تمدید طرحی کرونا و اجرای درست قانون تعرفه ‎گذاری خدمات پرستاری تاکید نمود.محمد میرزابیگی اظهار داشت: شک نکنید سه مبحث مهم فوق ‎العاده خاص، استخدام نیروهای طرحی و تمدید طرح کرونایی و اجرای درست قانون تعرفه گذاری بر مبنای پایداری منابع آن در سرانه و ثبت چهارگانه و محاسبه کامل خدمات پرستاران در HIS ها، جزو نخستین دستور کار و همینطور دستاوردهای ما برای همه پرستاران و کارکنان مظلوم و رنج دیده نظام سلامت با اولویت پرستاران بالین خواهد بود.

وی اضافه کرد: گام بعدی و همزمان و هم عرض اما با دشواری های بیشتر، عبور هوشمندانه از میدان های مین گذاری شده توسط برخی مسئولین وزارت بهداشت در برنامه هفتم توسعه و خنثی سازی سه بمب بزرگ ویران کننده پرستاری شامل بمب های ویران کننده حقوق و معیشت، تحصیلات آکادمیک و استقلال حرفه ای پرستاران و کارکنان سلامت در سه بند ذیل ماده ۶۹ قانون برنامه هفتم است که سفارش می کنم هم یکایک ائتلاف ها و هم سایر نامزدهای بسیار عزیز و محترم شورایعالی نظام پرستاری دوره ششم، کامل آنها را مطالعه کنند و راهکارهای برخورد خود با این سه فاجعه عظیم را بیان کنند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: ما همینطور با تلاش و روابط بسیار گسترده تر برای خنثی سازی این بمب های ویرانگر که شامل

۱. بمب مخرب و ویرانگر قانون ارتقا بهره وری که در بخش ث - بند ۶ تبصره ماده ۶۹ برنامه هفتم کار گذاشته شده.

۲. بمب مخرب و ویرانگر تحصیلات دانشگاهی پرستاری که در بخش ج بند ۶ تبصره ماده ۶۹ برنامه هفتم کار گذاشته شده.

۳. بمب مخرب استقلال حرفه ای و هویتی (با احتمال ادغام و انتزاعی بسیار وحشتناک) حرفه ای، مشابه بلایی که اینروزها بر سر سازمان نظام روانشناسی آورده شده است و در تبصره ۳ الحاقی ماده ۶۹ گنجانده اند.

میرزابیگی اظهار نمود: البته ناگفته نماند که با سه نوبت عهدشکنی معاونین وزارت بهداشت (اولی در شورایعالی نظام پرستاری، دومی در کمیته مشترک دولت و مجلس و سومی در کمیسیون بهداشت) و سپس همزمان سازی پیگیری این پیشنهادات در کمیسیون تلفیق مجلس با فرایند انتخابات هیأت مدیره ها از یک طرف و از سوی دیگر چسباندن هرگونه اظهارنظر، مکاتبه و…، شامل مواضع شورایعالی و سازمان به مباحث انتخاباتی و نازل کردن سطح مسائل در حد اختلافات شخصی، در حالیکه نه بنده و نه هیچکدام از دوستان سازمان و شورایعالی، هیچ سابقه اختلافی جز بر سر منافع و مصالح حرفه ای با کسی نداشته و نخواهیم داشت! از طرفی هم هیأت مدیره های محترم دوره ششم، هنوز کامل شکل نگرفته بودند که بعضی از مسئولین پرستارستیز وزارت بهداشت حداکثر استفاده خود ضد پرستاران در برنامه هفتم را کردند و شد آن چه که الآن در قامت قانون برنامه هفتم مشاهده می کنید.

وی تاکید کرد: اما همگان بدانند! درست است که مدت کوتاهی در جامعه پرستاری مقداری به بهانه انتخابات متفرق بودیم و پرستاری عزیزمان هم ضربه بدی خورد، اما این دفعه به جبران این ضربه، حتما ضربه زنندگان و ویرانگران حرفه پرستاری باید سر موقع پاسخ و حساب پس بدهند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، افزود: فقط در یک قلم، این ها با این رفتارها سبب شدند که بالغ بر ده هزار نفر از ناب ترین پرستاران ما ترک شغل و مهاجرت از کشور را پیش بگیرند، در حالیکه چاره این مشکل فقط در اجرای درست قوانین پرستاری و اجرای دستورات مقام معظم رهبری و ریاست جمهور بوده و هست، اما برخی آقایان درست دو سال است در وزارت بهداشت به درب حوزه پرستاری قفل زده اند و امید بسته اند که در انتخابات پیش رو، کل سازمان و شورای عالی و…، را یک جا از جا بر کنند و با خود ببرند.

میرزابیگی همچنین، خاطرنشان کرد: اما بدانند که این رؤیا بی تعبیر است و نمایندگان بصیر مجمع هیأت مدیره ها با آرا و تصمیمات حرفه ای بموقع شان، همه نقشه ها را نقش بر آب می کنند؛ با این وجود نتیجه پیگیری های گسترده این ایام پیرامون مسائل پیش گفت، این شد که ریاست محترم جمهور دستورات ارزشمند ای صادر نمودند و فورا دفترشان به سرعت پیگیر شدند و در کوتاه ترین زمان ممکن با دستگاههای نظارتی ویژه ریاست جمهوری جلسه هایی برگزار و بنا شد بگونه ای این مسائل دنبال شود که در سطوح بالاتر از وزارت بهداشت، مدیریت شود و به راهکارهای درستی برسیم.

وی افزود: فلذا یک مرتبه دیگر عرض می نماییم که مهم ترین ها، علاوه بر خنثی سازی بمب های ویران کننده حرفه ای در برنامه هفتم، به توفیق خداوندی، پیگیری پرداخت فوق العاده خاص، استخدام نیروهای طرحی و تمدید طرحی کرونا و اجرای قانونی و درست قانون تعرفه گذاری است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری اضافه کرد: امیدوارم نمایندگان محترم مجمع وزین هیأت مدیره ها از سایر ائتلاف ها و کاندیداها، مشخصاً تحقیق کنند و حرف و برنامه های آنها هم شنیده شود، آنگاه با انتخاب های مبارک و با آرایی آگاهانه و ارتقاء دهنده حرفه ای، در روز پنجم دیماه برای ششمین دوره شورایعالی تصمیم بگیرند.

۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/10/02
08:56:01
5.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین