محققان پیشنهاد می كنند؛

تحریک نخاع می تواند افسردگی را تسکین دهد

تحریک نخاع می تواند افسردگی را تسکین دهد

به گزارش آزمایشگاه رادین، تحقیقات جدید نشان داده است که نخاع امکان دارد راهی برای خلق و خوی بهتر و حتی پایانی برای افسردگی باشد.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان دانشگاه سینسیناتی تاکید نمودند که مطالعه آزمایشی آنها در مورد تاثیر اصلاح نخاع در تسکین افسردگی در مراحل اولیه است.
با این حال، این تیم گفت، به نظر می آید جلسات ۲۰ دقیقه ای مزایای سلامت روانی را برای شرکت کنندگان به همراه داشته باشد.
همانطور که دانشمندان توضیح دادند، طناب نخاعی بعنوان نوعی شاهراه عصبی عمل می کند و اطلاعات را از سراسر بدن به مراکز خلقی مغز منتقل می کند.
محققان این نظریه را مطرح نمودند که تعبیه بیش از اندازه اطلاعات در این راه امکان دارد بر مغز غلبه کند و در افسردگی نقش داشته باشد.
دکتر «فرانسیسکو رومو-ناوا»، نویسنده ارشد این مطالعه، یک روش غیرتهاجمی تحریک نخاع را طراحی کرد که به ثبت رسانده است.
رومو-ناوا، دانشیار پژوهشی در قسمت روانپزشکی دانشگاه توضیح داد: «تصور می شود که تحریک نخاع به مغز کمک می نماید تا با کاهش نویز یا کاهش سیگنال های بیش فعالی که امکان دارد در طول سندرم افسردگی وجود داشته باشد، خویش را آنطور که باید تعدیل کند.»
کارآزمایی فعلی کوچک بود، و فقط شامل ۲۰ بیمار مبتلا به افسردگی بود.
سه بار در هفته به مدت هشت هفته، نیمی از بیماران ۲۰ دقیقه تحت درمان تحریک نخاعی قرار گرفتند، در حالیکه نیمی دیگر تحت درمان ساختگی قرار گرفتند، جایی که ستون فقرات آنها جریان الکتریکی دریافت نمودند که کمتر از آستانه لازم برای هر تأثیری بود.
او در بیانیه خبری دانشگاه توضیح داد: «ما از جریانی استفاده کردیم که آنقدر کوچک است که حدود ۱۰ برابر کوچک تر از جریان شناخته شده برای ایجاد صدمه بافتی است.»
به گفته محققان، به نظر می آید بیمارانی که درمان واقعی را دریافت نمودند، در مقایسه با بیمارانی که درمان ساختگی را دریافت نمودند، کاهش بیشتری در علایم افسردگی داشتند.
اما به قول محققان، از آنجاییکه گروه مطالعه بسیار کوچک بود، برای نتیجه گیری قطعی خیلی زود است.


منبع:

1402/10/04
08:19:24
5.0 / 5
290
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین