برای این نوع سردردها حتما به پزشک مراجعه کنید

برای این نوع سردردها حتما به پزشک مراجعه کنید

به گزارش آزمایشگاه رادین، همشهری نوشت: اگر هنگام سردرد علایم یا مشکلات جدید و متفاوتی را تجربه می کنید که شدیدتر از حد طبیعی هستند، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. در این مطلب نکاتی آمده که شما را در این زمینه راهنمایی می کند.


مطمئناً شما هم در دوره ای از زندگی خود گرفتار سردرد شده اید؛ درد تپنده و تندی که روال زندگی تان را مختل می کند و بنظر می رسد بهتر نمی گردد. حالا شدت و زمان آن درد را چندین برابر کنید، این اختلال شدید را میگرن ( Migraine ) یا سردرد میگرنی می نامند.
سردرد دردناک است، اما در بیشتر مواقع سردردها نشانه ای از این نیستند که شما یک مشکل پزشکی جدی دارید. اما اگر هنگام سردرد علایم یا مشکلات جدید و متفاوتی را تجربه می کنید که شدیدتر از حد طبیعی هستند، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. پس بهتر است علایم سردرد خودرا بشناسید و متوجه این باشید که چه نوع سردردی برای شما طبیعی است و چه موقع به کمک پزشکی نیاز دارید.
در این مطلب نکاتی آمده که شما را در این زمینه راهنمایی می کند و به شما می گوید چه موقع وقت مراجعه به پزشک است.
اگر این علایم سردرد را که در ادامه آمده دارید، به این معنا است که باید فوراً به پزشک مراجعه کنید:
یک سردرد ناگهانی، جدید و شدید که همراه باشد با:
ضعف، سرگیجه، از دست دادن ناگهانی تعادل یا زمین خوردن، بی حسی یا سوزن سوزن شدن، یا عدم توانایی در حرکت دادن بدن؛ مشکل در گفتار، گیجی، تشنج، تغییرات شخصیتی یا رفتار نامناسب؛ تاری دید، دوبینی یا داشتن نقاط کور؛ تب، تنگی نفس، سفت شدن گردن یا بثورات پوستی؛ سردردی که شما را از خواب بیدار می کند؛ حالت تهوع و استفراغ شدید؛ سردردهایی که بعد از ضربه یا تصادف به سر ایجاد می شود؛ نوع جدیدی از سردرد که برای نخستین بار پس از ۵۰ سالگی شروع می شود؛ سردردهایی دارید که با سرفه، خم شدن، فعالیت جنسی یا سایر کارهای شدید بدنی ایجاد می شوند؛ سابقه سردرد دارید اما متوجه تغییراتی در علایم یا الگوی حملات خود شده اید. ممکنست به مدیریت میگرن یا سردرد خود عادت داشته باشید. اما اگر منظم تر یا قویتر از گذشته شده اند یا اگر شما را از کارهای روزانه بازمی دارند، به پزشک مراجعه کنید.
پس برای مساعدت با بهبود سلامت خود موارد زیر را به یاد داشته باشید و به فکر معالجه خود باشید؛ اگر شما:
سه بار یا بیشتر در هفته سردرد داشته باشید؛ سردردهایی دارید که مدام بدتر می شوند و از بین نمی روند؛ برای سردرد خود باید هر روز یا تقریباً هر روز یک مسکن مصرف کنید؛ برای داشتن احساس بهتر به بالای دو تا سه دوز در هفته از داروهای بدون نسخه نیاز دارید؛ سردردهایی دارید که در زندگی خانوادگی، کاری یا اجتماعی شما اختلال به وجود می آورد. ۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/10/08
18:51:55
5.0 / 5
271
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین