کدام نوع از شکلات ها را بخوریم؟

کدام نوع از شکلات ها را بخوریم؟

به گزارش آزمایشگاه رادین، ایسنا به نقل از هلث نوشت: برمبنای نتایج تحقیقات پخش شده، ماده موجود در شکلات ممکنست مشکلات سلامتی برای افراد بوجود آورد. مصرف بیش از حد شکلات سبب استفراغ خواهد شد و علت آن ماده موجود در شکلات به نام تئوبرومین است.اگر دوز بالایی از تئوبرومین در سیستم بدن شما انباشته شود، علائمی مانند افزایش ضربان قلب، تعریق بیش از اندازه یا سردرد را احساس خواهید کرد.

تئوبرومین نیز مانند کافئین، محرک و ادرارآور است همین طور رگ های خونی شما را منبسط می کند و موجب کاهش موقت فشار خون می شود اما بدانید که شما باید صدها تخته شکلات بخورید تا تئوبرومین بیش از حد در بدن خود انباشته کنید تا کشنده شود.

بعید است که بتوانید شکلات زیادی بخورید تا از سمیت تئوبرومین رنج ببرید. دوز سمی در انسان ۱۰۰۰ میلی گرم (یا یک گرم) تئوبرومین برای هر کیلوگرم وزن بدن است. برای کسی که ۱۵۰ پوند وزن دارد این رقم ۶۸هزار میلی گرم (۶۸ گرم) تئوبرومین است.

یک اونس (۲۸ گرم) شکلات تلخ با ۷۰ تا ۸۵ درصد کاکائو دارای ۲۲۷ میلی گرم تئوبرومین و ۲۳ گرم کافئین است. مصرف شکلات بیش از حد که سمیت تئوبرومین بوجود آورد، ۳۰۰ اونس شکلات است. این میزان ۷۶۴ مربع شکلات جراردلی یا ۸۵ تخته شکلات لینت اکسلنس است. خوردن فقط نیمی از این شکلات ها ممکنست شما را فقط از کافئین بیمار کند، برای اینکه ۱۵۰ اونس از همان شکلات، ۳۴۵۰ میلی گرم کافئین را وارد سیستم بدن شما می کند که مانند نوشیدن ۳۴ فنجان قهوه در یک وعده است.

شکلات شیری به اندازه شکلات تلخ تئوبرومین یا کافئین ندارد. یک تخته شکلات شیری استاندارد ۱.۵ اونسی دارای ۹۰ میلی گرم تئوبرومین و حدود ۹ میلی گرم کافئین است. اگر حدود ۷۵۵ تخته شکلات بخورید، تئوبرومین می تواند به سطوح سمی در سیستم بدن شما برسد.

در حالی که احتمالاً خوردن شکلات بیش از حد در یک وعده برای شما نا ممکن است، خوردن شکلات بیش از اندازه اغلب می تواند منجر به برخی مشکلات شود. محتوای قند و چربی زیاد خیلی از شکلات ها می تواند منجر به افزایش وزن و پوسیدگی دندان شود.

همچنین برخی از افراد ممکنست متوجه شوند که تعدادی از مواد موجود در کاکائو می تواند موجب میگرن آنان شود. تعدادی از برندهای شکلات، دارای سطوح ناسالمی از کادمیوم یا سرب هستند که فلزات سنگینی هستند و می توانند سیستم ایمنی بدن را سرکوب کنند یا منجر به لطمه کلیه شوند.

لازم نیست شکلات را کنار بگذارید اما آنرا از حیوانات خانگی خود دور نگه دارید و در حد اعتدال از آن لذت ببرید.

با توجه به اظهارات مرکز پزشکی جان هاپکینز، فلاونول های موجود در شکلات می تواند به بدن شما کمک نماید تا با رادیکال های آزاد که موجب لطمه سلولی و التهاب می شوند، مبارزه کند. شکلات می تواند فشار خون را کاهش داده و جریان خون به مغز را بهبود بخشد.

ورزشکاران می توانند از شکلات برای مساعدت با افزایش گردش خون و استقامت لذت ببرند. هنگام انتخاب شکلات، حتما بدنبال حداقل ۷۰ درصد کاکائو باشید تا از فواید شکلات برای سلامتی لذت ببرید.
بیشتر بخوانید: بهترین زمان برای نوشیدن آبمیوه
۴۷۲۳۶منبع:

1402/10/15
17:54:54
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین