کودکم را چه زمانی نزد روانپزشک ببرم؟

کودکم را چه زمانی نزد روانپزشک ببرم؟

به گزارش آزمایشگاه رادین، فارس نوشت: فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان در رابطه با این که چه زمانی کودکان دارای برخی رفتارها را نزد روان پزشک ببریم، توضیحاتی را عرضه داد.مهدی تهرانی دوست، فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان و عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: حقیقت اینست که ناسازگاری کودکان احتیاج به بررسی دارد؛ ناسازگاری اگر به این معنا باشد که کودکان با والدین مخالفت جویی و لجبازی می کنند و تحریک پذیر و پرخاشگر هستند، امکان دارد معمولا این نوع ناسازگاری ها توأم با بیش فعالی و پرتحرکی باشد.

وی افزود: بخشی از این حالت ها در سنین پایین می تواند طبیعی تلقی شود و در سنین ۴-۳ سالگی مقداری بیقراری دارند و امکان دارد ناسازگاری را تجربه کنند، اما اگر بیش از اندازه معمول باشد و برای خانواده و اطرافیان ناراحت کننده باشد، احتیاج به یک مداخله درمانی دارد.

فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان ابراز کرد: پزشکان عمومی می توانند این موارد را بررسی نمایند، اما جزئیات این موارد احتیاج به مداخلات تخصصی تر دارد؛ در نتیجه بنابراین نیاز است اگر پزشکان عمومی در چارچوب پزشک خانواده مقرر است این بررسی ها را انجام دهند، باید حتما در دوره های مخصوص آموزش های لازم را ببینند که این مورد در برنامه آموزش پزشک خانواده گنجانده شده است تا با رفتارها و مداخلات لازم با این کودکان آشنا گردند.

تهرانی دوست افزود: همینطور با نوع مداخله و احیانا داروهایی که استفاده می شود، آشنا گردند. البته ما بعنوان داروی آرام بخش از این داروها نام نمی بریم، بلکه داروهای خاصی است که می تواند رفتار را کنترل کرده و در حد معمول و معقول باشد؛ ضمن این که در مواردی که پزشک خانواده نتواند چنین حالت هایی را کنترل کند باید حتما به روانپزشک کودک ارجاع دهد تا مداخلات تخصصی صورت گیرد.
بیشتر بخوانید: درمان بیش فعالی در ۱۰ دقیقه!
۲۳۳۲۳۶منبع:

1402/10/20
14:57:29
5.0 / 5
226
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین