گزارش محققان بنگلادشی؛

تغییرات اقلیمی می تواند طول عمر مردم جهان را تا نیم سال کاهش دهد

تغییرات اقلیمی می تواند طول عمر مردم جهان را تا نیم سال کاهش دهد

به گزارش آزمایشگاه رادین، یک مطالعه جدید اخطار می دهد که اثرات تغییرات آب و هوایی می تواند نیم سال از زندگی افراد را از بین ببرد.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، محققان گزارش دادند که افزایش دما و بارندگی و مشکلات بهداشت عمومی ناشی از آنها سبب کاهش میانگین امید به زندگی انسان تا شش ماه می شود.
«آمیت روی»، محقق ارشد از دانشگاه علم و صنعت شاهجلال در بنگلادش، اظهار داشت: «تهدید جهانی ناشی از تغییرات آب و هوایی بر نیاز فوری برای رسیدگی به آن بعنوان یک بحران بهداشت عمومی تاکید می کند.»
به گفته محققان، امواج گرما و سیل یک تهدید مستقیم برای سلامت انسان است، اما تغییرات آب و هوایی همینطور می تواند اثرات نامحسوس تری بر سلامتی، مانند افزایش بیماری های تنفسی و بیماری های روانی ایجاد نماید.
محققان برای استنباط این که چگونه تغییرات آب و هوایی امکان دارد بر طول عمر تاثیر بگذارد، میانگین دما، بارندگی و امید به زندگی ۱۹۱ کشور را از سال ۱۹۴۰ تا ۲۰۲۰ ارزیابی کردند.
آنها محاسبه کردند که افزایش دمای جهانی معادل یک درجه سانتیگراد با کاهش حدود پنج ماه و یک هفته از میانگین امید به زندگی انسان همراه می باشد.
نتایج نشان داده است که افزایش ۱۰ واحدی در شاخص ترکیبی تغییرات آب و هوایی- با در نظر گرفتن دما و بارندگی- میانگین امید به زندگی را تا شش ماه می کاهد.
به گفته محققان، زنان و افرادی که در کشورهای درحال توسعه زندگی می کنند، بدترین شرایط را با تغییرات آب و هوایی دارند.
مطالعات آینده از این نوع باید تاثیر رویدادهای آب و هوایی خاص مانند آتشسوزی، سونامی و سیل را هم بسنجد.

1402/11/02
13:14:38
5.0 / 5
276
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین