محققان می گویند؛

درمان اضطراب خطرات قلبی را نیز کاهش می دهد

درمان اضطراب خطرات قلبی را نیز کاهش می دهد

آزمایشگاه رادین: یک مطالعه جدید نشان میدهد که افراد مبتلا به بیماری قلبی اگر به مشکلات عاطفی و همین طور بیماریهای جسمی خود رسیدگی کنند، می توانند سالم تر بمانند.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، پژوهشگران گزارش دادند که درمان اضطراب و افسردگی مراجعات اورژانس و بستری شدن در بیمارستان را در بین بیماران مبتلا به بیماری قلبی کم می کند.
دکتر «فیلیپ بینکلی»، محقق ارشد و معاون اجرائی پزشکی داخلی در دانشگاه ایالتی اوهایو، در این زمینه اظهار داشت: «روان درمانی، داروهای کنترل کننده خلق و خو یا تلفیقی از این دو با کاهش ۷۵ درصدی بستری شدن در بیمارستان یا مراجعه به اورژانس همراه بود».
بینکلی در ادامه اضافه کرد: «اضطراب و افسردگی در افراد مبتلا به نارسایی قلبی شایع است و سلامت روان بر خطر ابتلاء به سایر مشکلات سلامتی تأثیر می گذارد.»
او اظهار داشت: «بیماری قلبی و اضطراب / افسردگی به شکلی با هم تعامل دارند که هر کدام دیگری را ترویج می کنند.»
برای این مطالعه، پژوهشگران بیش از ۱۵۰۰ نفر را که به سبب انسداد عروق یا نارسایی قلبی در بیمارستان بستری شده بودند، بررسی کردند. حدود ۹۲ درصد از شرکت کنندگان در مطالعه پیش از بستری شدن در بیمارستان مبتلا به اضطراب و ۵۶ درصد مبتلا به افسردگی تشخیص داده شده بودند.
حدود ۲۳ درصد از بیماران داروهای ضد افسردگی و روان درمانی، ۱۵ درصد به تنهایی روان درمانی، ۲۹ درصد به تنهایی داروهای ضد افسردگی و ۳۳ درصد هیچ درمانی برای سلامت روان دریافت نکردند.
این مطالعه نشان داد که ترکیب دارو و گفتار درمانی خطر بستری شدن در بیمارستان را ۶۸ تا ۷۵ درصد، خطر مراجعه به اورژانس را بین ۶۷ درصد تا ۷۴ درصد و خطر مرگ سریع بهر دلیلی را ۶۵ درصد کم می کند.
درمان به تنهایی خطر بستری شدن در بیمارستان را ۴۶٪ تا ۴۹٪ و مراجعه به اورژانس را ۴۸٪ تا ۵۳٪ می کاهد، در صورتیکه داروها به تنهایی بستری شدن در بیمارستان را ۴۷٪ تا ۵۸٪ و مراجعه به اورژانس را ۴۱٪ تا ۴۹٪ کم می کنند.
به گفته بینکلی، اضطراب و افسردگی با فعال کردن سیستم عصبی جنگ یا گریز، موجب افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود، که منجر به بیماری قلبی می شود.


منبع:

1403/01/07
12:57:57
5.0 / 5
126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین