تقدیر از پزشكان بیمارستان فوق تخصصی نور افشار

تقدیر از پزشكان بیمارستان فوق تخصصی نور افشار

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال احمر همزمان با روز پزشك از پزشكان این بیمارستان قدردانی نمود.


به گزارش عصر یکشنبه ایرنا از روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی نور افشار، بهمن سبحانی در آیین تقدیر از پزشکان این بیمارستان با اشاره به تلاشهای انسان دوستانه و فداکارانه پزشکان در جامعه اظهار داشت: در شرایط کنونی و با شیوع ویروس کرونا در جامعه، نقش پر رنگ و پرارزش پزشکی بیشتر از پیش نمایان کرد که این شغل مسئولیتی الهی و انسانی است.
وی با تبریک این روز به پزشکان پرکار و دل سوز این بیمارستان، از فعالیتهای کادر پزشکی بیمارستان در جهت بهبود و ارتقاء سطح خدمات تخصصی عرضه شده به رجوع کنندگان تشکر کرد و اظهار داشت: اطمینان دارم که مردم شریف ایران، بیماران و خانواده های ایشان قدردان زحمات و تلاشهای ایثارگرانه شما سفید پوشان عرصه سلامت(به خصوص در میدان مبارزه با بیماری کرونا) بوده و این رشادت ها هیچگاه از یاد نخواهد رفت.
همینطور در این روز مدیران این بیمارستان با حضور در بخش های مختلف این بیمارستان از زحمات پزشکان تقدیر کردند.
بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال احمر از معدود نمونه های موجود در منطقه است که با نگاه چند رشته ای خدمات فوق تخصصی ارتوپدی، روماتولوژی، نورولوژی و توانبخشی کودکان را با حضور پزشکان مجرب و با سابقه کشور عرضه می کند و با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته تشخیصی و درمانی به ارزیابی، تشخیص، درمان و بازتوانی بیماری های عضلانی اسکلتی کودکان، درمان مشکلات مفصل و بیماری های التهابی، ارزیابی وضعیت تراکم استخوان کودکان، جراحی ارتوپدی کودکان، جراحی اعصاب کودکان، روانپزشکی کودکان و توانبخشی کودکان معلول جسمی و حرکتی می پردازند.
بیمارستان نورافشار در طول حیات چندین ۱۰ ساله خود فراز و فرودهای بسیاری داشت به صورتی که اولین بار این فضا که به قصر جمال آباد شهرت داشت توسط مرحوم ابوالحسن نورافشار به آسایشگاه کوچکی برای نگهداری مجانی کودکان مبتلا به فلج اطفال رها شده در خیابان های تهران تبدیل شد.
در سال ۱۳۳۹ مرحوم نورافشار این قصر را با تمام متعلقات شامل چهار هکتار فضای باغی و قنات اختصاصی، وقف کرد و از آن به بعد این مکان رسما بعنوان آسایشگاه مفلوجین نورافشار نامگذاری و تحت مدیریت جمعت مزبور و سرپرستی افتخاری مرحوم نورافشار آغاز به فعالیت کرد.
کلنگ راه اندازی بیمارستان عمومی در این مکان توسط مرحوم نورافشار زده شد اما این بیمارستان که واقف آن افتتاحش را ندید، در سال ۱۳۵۵ با وسعت حدود چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع و با بخش های تخصصی جراحی ارتوپدی، توانبخشی، فیزیوتراپی، هیدروتراپی، آزمایشگاه و رادیولوژی افتتاح و افتتاح شد.
بعد از انقلاب، مدیریت بیمارستان مدتی در اختیار وزارت بهداری و بهزیستی قرار داشت و در طول جنگ تحمیلی هم تحت نظارت بنیاد شهید، مکانی برای مداوای مجروحان جنگی بود. بعد از جنگ هم این مکان برای مدتی بعنوان آسایشگاه جانبازان تحت نظر بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی مورد استفاده قرار گرفت.
با پیگیری های انجام شده توسط مسؤلان وقت جمعیت هلال احمر، بیمارستان نورافشار در سال ۷۹ باردیگر در اختیار جمعیت قرار گرفت اما با عنایت به فرسودگی بیمارستان، تصمیم به نوسازی و توسعه بیمارستان گرفته شد.
زمانی که بیمارستان حدودا نیمه کاره رها شده بود، چندین طرح جهت راه اندازی آن عرضه شد. کاربری بیمارستان از عمومی به تخصصی تغییر یافت و در سال ۱۳۹۲ رسما بعنوان بزرگترین مرکز توانبخشی خاورمیانه فعالیت خویش را شروع کرد.منبع:

1399/06/04
18:41:00
5.0 / 5
1760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین