بازسازی بافت قلب با سشوار فضایی!

بازسازی بافت قلب با سشوار فضایی!

آزمایشگاه رادین: پژوهشگران در تحقیق جدیدی نشان داده اند که استفاده از امواج ضربه ای ملایم با کمک دستگاهی که از آن به عنوان «سشوار فضایی» یاد شده است، پس از جراحی بای پس می تواند بافت قلب بیماران را بازسازی کند.


به گزارش خبرگزاری لابراتوار رادین، بر طبق گزارش دیجیاتو، بر اساس گزارش بی بی سی، دانشمندان در مطالعه خود که روی 63 اتریشی انجام شده است، ادعا کرده اند که این روش درمان جدید سبب شده تا افراد بیشتر بتوانند راه بروند و قلب آنها خون بیشتری را پمپاژ می کند. پروفسور «یوهانس هولفلد» از دانشگاه پزشکی اینسبروک می گوید: «برای نخستین بار ما شاهد بازسازی ماهیچه قلب در یک محیط بالینی هستیم که می تواند به میلیونها نفر کمک نماید.»


بازسازی بافت قلب با «سشوار فضایی» این رویکرد که طی آن بافت قلب بازسازی می شود، حدود 10 دقیقه طول می کشد و به طورکلی برای رشد عروق جدید در اطراف ناحیه لطمه دیده یا زخمی بعد از حمله قلبی طراحی شده است.
در آزمایش پژوهشگران، نیمی از بیماران بعد از جراحی بای پس با امواج ضربه ای درمان شدند و برای سایر افراد از یک روش ساختگی استفاده شده است. بعد از گذشت یک سال، مقدار خون پمپاژشده توسط قلب افرادی که بوسیله امواج درمان شده بودند به اندازه 11.3 درصد بالا رفته است. در صورتیکه این میزان برای گروه دیگر 6.3 درصد بوده است.
همین طور این بیماران می توانستند بدون نیاز به استراحت، بیشتر راه بروند و کیفیت زندگی بالاتری را گزارش کردند.
بر طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، سالانه 18 میلیون نفر در سرتاسر جهان بر اثر بیماری قلبی یا سایر عوارض قلبی عروقی جان خودرا از دست می دهند. عوامل خطرآفرین دراین زمینه شامل فشار خون بالا، رژیم غذایی ناسالم و مصرف دخانیات و الکل می شود.
حالا مقرر است آزمایش های بیشتری بوسیله این رویکرد با گروه بزرگ تری از بیماران صورت گیرد. یک روش مشابه استفاده از شوک نیز هم اکنون برای درمان بیماری هایی مانند تاندون و رباط های لطمه دیده استفاده می شود.
۲۲۷۲۲۷منبع:

5.0 / <5
128
1403/04/15
17:58:36
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین