چیزی به نام مرغ سبز نداریم!

چیزی به نام مرغ سبز نداریم!

به گزارش آزمایشگاه رادین البرز معاونت سلامت اداره كل دامپزشكی البرز اظهار داشت: فروش مرغ سبز در مراكز عرضه فرآورده های خامی ممنوع می باشد.علیرضا جمالی روز یکشنبه ۱۸ خرداد در جمع خبرنگاران اظهار نمود: فروش مرغ سبز یا ارگانیک در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی ممنوع شده و در صورت مشاهده ضبط خواهد شد.

به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: از این پس چیزی به نام فروش مرغ سبز در مغازه ها وجود نخواهد داشت.

وی افزود: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده فروش مرغ سبز مبحث را به بازرسی دامپزشکی گزارش دهند تا با برخورد لازم با واحد متخلف صورت بگیرد.

ایشان در ادامه با اشاره به رتبه بندی کشتارگاه های طیور کشور توضیح داد: با عنایت به مصرف بالای مرغ در کشور مقرر شد کشتارگاه های طیور رتبه بندی شوند، بر این اساس مرغ ها با هدف افزایش کیفیت در سه رتبه a+، a، b تقسیم شده است.

وی اضافه کرد: با رتبه بندی در سطح A و A پلاس ضایعات مرغ جداسازی شده و مرغ با بهترین کیفیت به متقاضیان عرضه خواهد شد.

جمالی خاطرنشان کرد: مردم پیش از این هزینه مرغ خالص را پرداخت نمی کردند چون که ضایعات مرغ پاکسازی نمی شد، اما از این پس و با اجرای این طرح قیمت اصلی وزن مرغ پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید کیفیت کشتارگاه ها را ارتقاء دهیم، افزود: مرغ های درجه یک (a+) در بسته های سبز رنگ، مرغ با کیفیت A در بسته بندی آبی و کیفیت B هم در بسته های نارنجی به متقاضیان عرضه می شود.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه با عنایت به شیوع کرونا در خرد کردن مرغ همچنان محدودیت وجود دارد، اظهار داشت: خرد کردن مرغ در مغازه ها ممنوع می باشد و انتظار می رود شهروندان و مغازه داران در این رابطه دقت نظر کافی را داشته باشند.منبع:

1399/03/18
14:04:50
5.0 / 5
2333
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , سلامت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین