نماینده ولی فقیه درجمعیت هلال احمر

سوگوار حقیقی كیست؟

سوگوار حقیقی كیست؟

به گزارش آزمایشگاه رادین نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در یادداشتی به مناسبت ایام محرم نوشت: رسولان و رهنمایان آمده اند تا عدالت را در جامعه گسترش دهند، بدی و زشتی ها را نهی و علم دانش ترویج كنند. جانشینان آنها هم در همین مسیر حركت كرده اند


به گزارش روز جمعه ایرنا از جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی در این یادداشت آورده است: «ماه محرم، ماه عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) است. این ماه از ابعاد مختلف دارای اهمیت و عظمت بسیار است و این عشق و علاقه امام حسین (ع) هیچگاه خاموش شدنی نیست. اما یکی از نکات حائز اهمیت در این علاقه شیوه و سبک ابراز علاقه و ارادت به ساحت امام آزادی و آزادگی است. باید بدانیم یک عزادار واقعی چه خصوصیت دارد؟ یکی از ابعاد مهم در این ماه همین شناخت خصوصیت های یک عزادار حقیقی است. مجالس امام حسین (ع) چه خصوصیت های باید داشته باشد.
در روایتی نقل شده: «حضرت صادق (ع) به فضیل بن یسار فرمودند: «تجْلسون و تحدّثون؟» وقتی در جلسات دور هم جمع می شوید از احادیث ما خاندان هم حدیث می کنید؟ فضیل به حضرت جواب داد: «نعم» بله آقا جان حدیث می خوانیم. امام صادق (ع) در ادامه روایت قاعده ای کلی بیان نمودند: «تلْک الْمجالس أحبّها»، جلساتی که احادیث خاندان در آن بیان گردد من آن جلسه را دوست دارم.» امام صادق (ع) در انتها به شاگردان خویش می فرماید: «ای فضیـل، امــر مــا را احیــا کنیــد و رحمت درود بر فردی که امر ما را زنده کنید.»
حال این پرسش مطرح است که امــر ائمه هدی چیست؟ امامان و رسولانی که برای هدایت انسان آمده اند به چه امر کرده اند؟ این احیای امر یعنی جامعه را به سمت جامعه مومنانه و جامعه بندگی شایسته خدا سوق و هدایت نمودند. یعنی رفتار منطبق بر دستورات خداوند را ترویج و تبلیغ کردند. ائمه دینی ما را به پیروی از امر خدا می خوانند و امرشان همان وظیفه ای است که بر عهده پیامبران و جانشینان بوده است.
این رسولان و رهنمایان آمده اند تا عدالت را در جامعه گسترش دهند، بدی و زشتی ها را نهی و علم دانش ترویج کنند. جانشینان آنها هم در همین مسیر حرکت کرده اند؛ یعنی امر به خیر و نیکی و نهی از زشتی و پلیدی. احیا امر یعنی ظلم از جامعه بر طرف ساختن، احیای امر یعنی جهل را از جامعه پاک نمودن، احیای امر یعنی خودداری از تجاوز و تعدی به حقوق دیگران، یعنی ایثار و فداکاری، یعنی که جامعه مومنامه را با حرکت های مخلصانه برقرار ساختن، این احیا امری است که باید در مراسم حسینی ترویج و تبلیغ شود. مجالس خاندان باید لبریز از این خصوصیت ها باشد، خواسته ائمه هم همین هدی هدایت و راهبری انسان ها به سمت نیکی ها و خوبی ها بوده است. سیره رفتاری امام حسین (ع) هم مظهر خیرخواهی و نیکی برای دیگری و دیگران بوده است. ازاین رو باید توجه داشت که برای چه گریه می کنیم؟ عشق و محبت یعنی بهره بردن از معارف این ائمه و بزرگان در جهت را بندگی واطلاعت خدا، امیدوار که فیض این حسنه را در این محرم کسب نماییم.»منبع:

1399/06/09
12:34:43
5.0 / 5
1742
تگهای خبر: هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین