از ۱۰۲ طرح عمرانی شهرستان ری در هفته دولت بهره برداری شد

بهره برداری ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی به زودی

بهره برداری ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی به زودی

به گزارش آزمایشگاه رادین فرماندار شهرستان ری از بهره برداری 102 طرح عمرانی شهرستان ری با اعتبار 589 میلیارد تومان در هفته دولت آگاهی داد و اظهار داشت: ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی به زودی بهره برداری می شود.


حسین توکلی کجانی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح پروژه های هفته دولت در سطح شهرستان ری اظهار داشت: ۱۰۲ طرح عمرانی، خدماتی، صنعتی و آموزشی با اعتبار ۵۸۹ میلیارد تومان طی هفته دولت در شهرستان ری به بهره برداری رسید؛ امسال برای نخستین بار طی سه ماه، بخش های حادثه خیز کمربندی دوم تهران تعریض، نیوجرسی گذاری و روکش آسفالت شد، همین طور گاردیل های آزادراه تهران ـ قم نیز با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان حذف و در حال نصب نیوجرسی است.
وی ادامه داد: بهره برداری ازچند طرح صنعتی با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان، پروژه های توسعه فضای سبز، مرکز سلامت بخش کهریزک، سوله های کارآفرینی، ورزشی روستایی، چندین بوستان، توسعه شبکه برق، طرح های آبرسانی و بازبینی و اجرای طرح هادی ۶ روستا، ایجاد ساختمان های اداری، پروژه ای و راهسازی همچون طرح های هستند که طی هفته دولت در شهرستان ری به بهره برداری رسید.
فرماندار ویژه شهرستان ری، در بخش دیگری از صحبت های خود به افتتاح ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی در آینده نزدیک اشاره نمود و اضافه کرد: ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی با ظرفیت ۳۲۰ تخت خواب و ۱۵ تخت جراحی به زودی به بهره برداری می رسد.
وی افزود: هم اکنون ۲۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات بخش جدید بیمارستان فیروزآبادی از جانب وزارت بهداشت بودجه در نظر گرفته شده است که به زودی جذب خواهد شد؛ همین طور دانشکده دندانپزشکی این بیمارستان نیز با ۵۰ یونیت راه اندازی خواهد شد. ۵۰ تخت اورژانس و کلینیک تخصصی نیز از دیگر بخش هایی اسن که در بیمارستان شهدای هفتم تیر راه اندازی خواهد شد.
توکلی به لزوم ایجاد و راه اندازی پارک علم و فن آوری از جانب معاونت علمی ریاست جمهوری اشاره نمود و اضافه کرد: راه اندازی این پارک در شهرستان ری در مرحله بررسی کارشناسی است تا شرکت های دانش بنیان زمینه حضور و فعالیت در شهرستان ری را پیدا کنند. همین طور راه اندازی ایستگاه راه آهن شهرری بعنوان یک مجتمع ایستگاهی از اولویت های اصلی شهرستان ری است.
بگفته فرماندار شهرستان ری، راه اندازی این ایستگاه در کنار خطوط یک و شش متروی تهران اولویت اصلی فرمانداری شهرستان ری است که در صورت واگذاری زمین این کار بزرگ در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد گرفت.
وی اشاره کرد: قرار گیری ایستگاه های مترو و راه آهن شرق کشور در شهرری می تواند سبب کاهش ترافیک در مرکز تهران شود و همزمان رونق بخش هایی از شهرری را نیز به همراه داشته باشد.
منبع:

1399/06/10
18:34:01
5.0 / 5
1544
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین