رئیس سازمان امداد و نجات در گفت وگو با آزمایشگاه رادین خبر داد

انتقال ۵۹ مصدوم بدحال توسط بالگردهای هلال احمر به مراكز درمانی

انتقال ۵۹ مصدوم بدحال توسط بالگردهای هلال احمر به مراكز درمانی

آزمایشگاه رادین: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال 59 مصدوم بدحال انواع حوادث توسط بالگردهای امداد هوایی هلال احمر طی پنج ماه گذشته به مراكز درمانی و بیمارستانی آگاهی داد.


مهدی ولی پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا آخرین عملیات پروازی انجام شده توسط بالگردهای آماده هلال احمر برای خدمات رسانی فوریتی به مصدومین و حادثه دیدگان انواع حوادث را از شروع فروردین تا اختتام روز ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ تشریح نمود و اظهار داشت: در مدت مورد اشاره در مجموع ۷۹۹ سورتی پرواز(۴۷۷: ۳۰ ساعت پروازی) عملیات امداد و نجات هوایی توسط بالگردهای امدادرسان جمعیت هلال احمر در سراسر کشور انجام شد.

وی افزود: بالگردهای امدادی این سازمان در مدت مورد اشاره، ۱۴ هزار و ۱۵۰ کیلوگرم محموله های امدادی شامل چادرهای اسکان اضطراری و موقت، بسته های غذایی شرایط اضطراری عمومی و پیچیده و هزار و ۲۴۳ نفر از نیروهای واکنش سریع امدادی را به مناطق مختلف حادثه دیده انتقال داده اند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: مهمترین ماموریت های این بالگردها امدادرسانی در سیل، امداد و نجات در کوهستان، اطفاء حریق مراتع و جنگل های کشور ثبت و گزارش شده و فقط پروازهای اطفاء حریق (از ابتدای سال ۹۹ تا ۳۱ مرداد) شامل ۱۳۸ سورتی عملیات ( ۶۷: ۴۵ ساعت پروازی) بوده که طی آن بالگردهای هلال احمر ۶۰۷ نیروی امدادی، هفت هزار و ۷۰۰ کیلوگرم مواد اطفاء حریق و وسایل مورد نیاز خاموش کردن آتش و سه نفر مصدوم به مراکز درمانی و بیمارستانی را منتقل کرده اند.
ولی پور از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.منبع:

1399/06/15
14:38:23
5.0 / 5
1740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین