شركت كانسینو چین از واكسن كرونای خود دفاع كرد

شركت كانسینو چین از واكسن كرونای خود دفاع كرد

آزمایشگاه رادین: بعضی از دانشمندان در مورد اثربخشی واكسن شركت چینی ˮكانسینوˮ (CanSino) ابراز تردید كرده بودند؛ برای اینكه این دارو برمبنای ویروس سرماخوردگی است. حال این شركت این اظهارات را رد كرده و از عملكرد واكسن ساخت خود دفاع كرده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، شرکت کانسینو چین می گوید متخصصان منتقد واکسن ویروس کرونا این شرکت نباید نادرست و بدون مشاهده داده های کارآزمایی بالینی درباره این واکسن اظهارنظر کنند. دانشمندان بتازگی درباره اثربخشی واکسن این شرکت موسوم به "Ad۵-nCoV" که مبتنی بر یک ویروس سرماخوردگی است، ابراز نگرانی کرده اند. آنها گفتند که آنتی بادی های موجود مقابل ویروس سرماخوردگی ممکنست واکسن Ad۵-nCoV را تضعیف کند.
"ژو تائو" (Zhu Tao)، مدیر ارشد علمی این شرکت در یک کنفرانس اظهار داشت: تولید واکسن، یک علم مبتنی بر عمل است و ما نباید کورکورانه از متخصصان پیروی نماییم. مواردی وجود دارد که واکسن هایی ساخته شده اند که متخصصان به عملکرد آنها شک داشته اند، اما این واکسن ها بعد از اثبات کارآزمایی های بالینی و عملکرد صحیح، تأییدیه های قانونی را بدست آورده اند.
وی با استناد به نتایج واکسن مذکور بر ۱۲۸ شرکت کننده آزمایش شده با دوز کمی از واکسن مذکور، اظهار داشت: هیچ مدرکی نشان نداد که آنتی بادی های موجود مقابل سرماخوردگی می تواند تأثیر منفی بر توانایی Ad۵-nCoV در ایجاد آنتی بادی مقابل ویروس کرونا ویروس داشته باشد.
واکسنAd۵-nCoV، در مرحله آزمایشات نهایی است و جهت استفاده در ارتش چین تأیید شده است.
شرکت های تولیدکننده واکسن معمولاً برای بدست آوردن تأییدیه قانونی جهت استفاده انبوه، باید داده ها را در آزمایشات مقیاس بزرگ و در مراحل آخر جمع آوری کنند.
منبع:

1399/06/20
22:35:39
5.0 / 5
1586
تگهای خبر: دارو , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین