هلال احمر:

۸۸۰ میلیارد ریال كمك های مردمی دریافت شده است

۸۸۰ میلیارد ریال كمك های مردمی دریافت شده است

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر در نشست كارگروه ارزیابی فرصتهای مدیریت كرونا در وزارت كشور اظهار داشت: 880 میلیارد ریالی كمك مردمی برای خرید تجهیزات و اقلام مورد نیاز بیمارستانها و مراكز درمانی در حوزه كرونا دریافت شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر کریم همتی اضافه کرد: ۱۱۲ محموله کمک بین المللی نیز در دو ماه اخیر در زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا تحویل شده است.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا در کشور برای مدیریت این بیماری فراگیر فعالانه تلاش نموده و در این حوزه پیشگام است، اظهار داشت: هم اکنون ما نیازمند حمایتهای جدی از طرف دولت و نهادهای مردمی جهت خدمات رسانی بهتر و آمادگی بیشتر در مقابله با بلایا و حوادث هستیم.
همتی بیان کرد: هلال احمر از نخستین روزهایی که کرونا در کشور شیوع یافت، آموزش همگانی را به صورت جدی آغاز کرد به شکلی که تا امروز حدود ۷۰ میلیون نفر از آموزش های مجازی این نهاد قرار گرفتند، در این پروسه حدود ۲۱ میلیون نفر و بیش از ۷ میلیون خودرو مورد غربالگری قرار گرفته و از این تعداد ۱۴ هزار نفر به مراکز بهداشتی و درمانی عرضه شدند.
به گفته وی، این نهاد حدود ۱۰ هزار تخت نقاهتگاهی را راه اندازی نمود که دراین میان، بیش از ۱۶۰۰ تخت را در استانها فعال شد و جمعیت هلال احمر همین طور توانست برای ۴۴ موسسه خیریه بعنوان واسط بین جمعیت و مردم نیازمند مجوز فعالیت صادر کند و با این مجوزها کمکهای مردمی جمع آوری شده در اختیار افراد نیازمند قرارگرفت.
همتی اظهار داشت: در مجموع تابحال بیش از ۵۳۰ میلیارد ریال کمک های غیرنقدی و حدود ۳۵۰ میلیارد ریال کمک های نقدی افراد خیر و نیکوکار در حوزه کرونا توسط هلال احمر جمع آوری شده است.
وی بیان کرد: با رایزنی در سطح بین المللی، توانستیم۱۱۲ محموله خارجی را وارد کشور نماییم که ۷۰ محموله از مقصد چین بود و همه اقلام و تجهیزات مورد اشاره با سازوکار ستاد مرکزی کرونا در بین مراکز درمانی توزیع شد.
رییس جمعیت هلال احمر اظهارداشت: ۳۰۰ هزار بسته غذایی نیز در اختیار افراد نیازمند که تحت پوشش هیچ نهادی نبودند، قرار داده شد و برای بیماران خاص مثل سرطانی هم ۵۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار دادیم.
وی یادآورشد: تهیه و توزیع بیش از ۵۰ هزار ماسک، بیش از چهار هزار شیلد محافظ صورت و بیش از ۱۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده از دیگر اقدامات این نهاد در زمینه کنترل بیماری کرونا است.
** بروز حوادث متوالی در کشور موجب خالی شدن انبارها شده است
رییس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: موجودی انبارهایی که از حیث ۱۶ قلم امدادی برای هر بحرانی نیاز است باید معادل مصرف دو درصد جمعیت آن منطقه باشد، اما در بعضی مناطق کشور این عدد کمتر از یک دهم درصد است.
وی تصریح کرد: در نشستی که امروز با سازمان برنامه و بودجه داشتیم قرار شد در نخستین فرصت، کمک اضطراری در اختیار این جمعیت قرار گیرد و برای شارژ انبارها و تجهیزات هلال احمر به مبلغی حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم.
وی بیان کرد: بمنظور هدایت و بهره گیری از کمکهای مردمی در حوادث و بحرانها، حدودا در ۴۰ هزار نقطه روستایی نیاز به برگزاری خانه های هلال داریم و تابحال اقدامات اولیه جهت راه اندازی حدود ۱۳۰۰ خانه هلال در سطح کشور انجام شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر ایران اظهار داشت: برنامه این است که خانه های هلال احمر را با محوریت داوطلبان جمعیت هلال احمر و امدادگران پیگیری نماییم تا از ظرفیتهای مردمی برای حل بحران ها در مناطق مختلف استفاده گردد.منبع:

1399/03/20
14:57:40
5.0 / 5
2108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین