وزیر بهداشت اعلام كرد

استخدام ۲۰۰۰ نیروی جدید در اورژانس كشور به زودی

استخدام ۲۰۰۰ نیروی جدید در اورژانس كشور به زودی

به گزارش آزمایشگاه رادین وزیر بهداشت با اشاره به اینكه در طول سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۴.۵ میلیون مأموریت در اورژانس كشور انجام شده است، اظهار داشت: همینطور مقرر است ۲۰۰۰ نیروی جدید را در اورژانس كشور استخدام نماییم.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم چهل و پنجمین سالروز تاسیس سازمان اورژانس کشور، ضمن تشکر از خیرین سلامت برای کمک به حوزه اورژانس، اظهار داشت: امروز را به تمام سپیدپوشان خدمت گذار و ایثارگر اورژانس کشور تبریک می گویم که در این سال ها حماسه های زیادی را خلق کردند. همینطور به دکتر کولیوند که همیشه در صحنه بوده است، این روز را تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: اورژانس کشور بعنوان نخستین خط دفاع ما و مرحله نخست رسیدگی به مصدومان، حادثه دیدگان و نیازمندان اورژانسی بهداشت و درمان کشور به حساب می آید و در صحنه حضور داشتند. ما در طول سال ۱۳۹۸ پاسخگوی بیشتر از ۱۸ میلیون تلفن در اورژانس کشور بودیم و همکاران ما در اورژانس کشور بیشتر از ۴.۵ میلیون مأموریت انجام دادند. در سیلاب ها و زلزله سال قبل و اتفاقات دیگری مانند اربعین خدمت رسانی کردند. در اربعین نیروهای اورژانس کشور ۳.۵ میلیون زائر را در پایگاه های مختلفی که بر سر راه زائرین بود، مدیریت کردند. سال جاری داغ این عدم مسافرت را بر دل هایمان داریم. امیدوارم با دعای دوست داران عشاق حضرت امام حسین(ع) بتوانیم بزودی بر بیماری کووید-۱۹ فائق آییم و و سال دیگر اربعین را با پای پیاده راهی کربلا شویم.

نمکی افزود: در اورژانس کشور توانستند بیشتر از ۹۶ هزار مورد بیمار قلبی را از راه کد ۲۴۷ نجات دهند و بیشتر از ۲۶ هزار مورد سکته مغزی را در دقایق اولیه از مرگ حتمی نجات دهند. اتفاقی که افتاد این بود که خوشبختانه تعداد آمبولانس هایمان از ۲۴۰۰ آمبولانس به ۵۷۰۰ آمبولانس افزایش پیدا کرد. همینطور تعداد بالگردهای ما که هفت پایگاه اورژانس هوایی داشتیم به ۴۵ پایگاه افزایش دادیم. همینطور مقرر است ۲۰۰۰ نیروی جدید را در اورژانس کشور استخدام نماییم.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات زیبایی که سال قبل اتفاق افتاد، آمبولانس های دریایی بود که برای ساکنین جزایر خلیج همیشه فارس به کار آمد و سال جاری هم در راه اندازی اورژانس ریلی اقدام شد که عید غدیر نخستین مورد آنرا در استان زنجان راه اندازی کردیم و امروز دومین مورد آنرا در استان فارس افتتاح کردیم. در عین حال تا آخر سال موارد گوناگونی از اورژانس ریلی را افتتاح می نماییم که این حرکت زنجیره خدمت رسانی اورژانس را در کشور تکمیل می کند که به صورت زمینی، هوایی، دریایی و ریلی باشد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: در عین حال اتفاق دیگری که افتاد این بود که از روز اولین که به وزارت بهداشت آمدم، همواره یکی از نگرانی هایم این بود که ما نیازمند پرسنل زن و بانوان در اورژانس کشور هستیم تا خدمت رسانی به بانوان حادثه دیده راحتتر باشد. بر همین مبنا بحث به کارگیری بانوان در اورژانس کشور عنوان شد که ۱۰ پایگاه در تهران و برخی شهرستان ها در این حوزه اختصاص داده شد و همینطور قرار شد از مهر سال جاری ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت های پزشکی از میان بانوان باشد که این مورد حلقه خدمت رسانی ما را تکمیل می کند.

نمکی اظهار داشت: همکارانم در اورژانس کشور که با صداقت و ایثارگری در صحنه های پرملال سیل، زلزله، حوادث جاده ای، مدیریت کرونا و... حضور دارند و یکی از پیش قراولان خدمت رسانی به مردم در دوران کرونا، همکارانم در اورژانس کشور بودند. من بعنوان برادر کوچک و بعنوان وزیر بهداشت زانو می زنم و دست همه این عزیزان را می بوسم و از خداوند برای همه آنها آرزوی توفیق و سربلندی دارم.
1399/06/27
01:01:45
5.0 / 5
1650
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین