تاكید بر پرداخت تسهیلات ویژه به امدادگران و داوطلبان

تاكید بر پرداخت تسهیلات ویژه به امدادگران و داوطلبان

به گزارش آزمایشگاه رادین تفاهمنامه همكاری جمعیت هلال احمر با بانك ملت امروز(چهارشنبه) با تاكید بر پرداخت تسهیلات ویژه به امدادگران و داوطلبان این جمعیت به امضا رسید.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی در جلسه انعقاد تفاهمنامه همکاری با محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت اظهار داشت: بخش عمده ای از خوشنام بودن بانک ملت مربوط به سرمایه پرسنلی بانک ملت است. همواره برخورد خوب و شایسته ای داشته اند. برخورد های حسنه در بانک ملت به نحو احسن وجود داشت.
وی درباره افزایش مبلغ تسهیلات برای امدادگران، داوطلبان و جوانان هلال احمری، اضافه کرد: با عنایت به این که تسهیلاتی که برای امدادگران، داوطلبان و جوانان هلال احمر پرداخت می شود، مبلغ پنج میلیون تومان است، درخواست داریم تا مبلغ تسهیلات برای این افراد افزایش پیدا کند. وقتی امدادگری با ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان در ماه که حق ایاب و ذهاب وی به حساب می آید، در خوشی و ناخوشی در حال خدمت به مردم است، لازم است تا مبلغ وام و تسهیلاتی که به امدادگران و داوطلبان پرداخت می شود، افزایش پیدا کند.
به قول رئیس جمعیت هلال احمر، هر جایی که عنوان تسهیلات و وام مطرح می شود باید برای اختصاص آن به امدادگران نگاه ویژه ای داشته باشیم و اولویت ویژه برای این افراد در نظر گرفته شود چونکه در سال های آینده در مقابل عدم انجام کارهایی که باید برای این افراد انجام می دادیم و اقدامی انجام ندادیم در پیشگاه خداوند متعال و مردم مسئولیم؛ چون که برای خدمت به مردم در حوادث و سوانح روی ۶۵۰ هزار امدادگر حساب ویژه ای می توان باز کرد.
وی با اشاره به کمرنگ بودن مسئولیت پذیری اجتماعی در مشارکت بانک ملت با جمعیت هلال احمر اضافه کرد: بخش محیطی هلال احمر ارزش وجودی بسیار بالایی دارد و این پایگاه ها در طول روز، توسط صدها نفر مشاهده می شود.
همتی با تاکید بر افتتاح وب کنفرانسی خانه های هلال جمعیت هلال احمر، بیان نمود: فردا (پنجشنبه) با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری یکهزار و ۴۰۰ خانه هلال در سرتاسر کشور به صورت همزمان افتتاح می شود. در این خانه ها آموزش و ساماندهی مردم در زمان وقوع حوادثی مثل زلزله انجام و اقلام امدادی از راه این خانه ها برای ساکنان مناطق حتی در نقاط دور دست تأمین می شود، بانک ملت می تواند در یک پروژه مشارکتی ورود کرده و در زمینه مسئولیت پذیری اجتماعی کار انجام دهد.
هلال احمری ها در شرایط سخت به کمک مردم می آیند
محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت ضمن تقدیر از زمانی که در اختیار ما قرار داده شد تا تفاهم نامه میان بانک ملت و جمعیت هلال احمر امضا شود، اظهار داشت:. هلال احمر یکی از سازمان های مردم نهادی است که کارهای بسیار ارزشمندی را در جامعه انجام می دهد و در شرایط سخت به مردم خدمت می کند.
وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در هر جایی که مردم از حوادث صدمه دیده اند، حاضر شده و در این شرایط نخستین ارگانی که حضور پیدا می کند و مردم با دیدن آنها حالشان بهتر می شود، نیروهای مخلص و زحمتکش هلال احمر است.
مدیرعامل بانک ملت با تاکید بر حضور نیروهای هلال احمری در مناطق صعب العبور برای خدمت به هموطنان، اظهار داشت: هلال احمری ها برای عرضه خدمات به مردم در خیلی از مناطق، خطرات را به جان می خرند و به مردم جامعه خدمت رسانی می کنند. البته عرضه خدمات تنها در داخل کشور نیست و در خارج از کشور هم با نام جمهوری اسلامی ایران به صدمه دیدگان خدمت می کنند.
وی با اشاره به اینکه خدمت به مردم از توفیقات الهی است و نوع خدمتی که شما عرضه می دهید متفاوت و با ارزش تر است، تصریح کرد: در کارهایی که انجام می دهید، خیر دنیا و آخرت در آن نهفته است. ما هم بعنوان یک بانک بزرگ و قدرتمند، خدا را شاکریم و افتخار می نماییم که در کنار جمعیت هلال احمر حضور داریم و می توانیم از خیر برکت خدمت به مردم توسط هلال احمر بهره مند شویم.
بیگدلی درباره فعالیتهای حوزه مسئولیت های اجتماعی بانک ملت، اظهار داشت: بانک ملت یکی از بانکهای بزرگ و مطرح کشور است و در حوزه مسئولیت های اجتماعی کارهای گوناگونی انجام می دهد، بعنوان مثال در حوزه سلامت، مدرسه سازی و بهداشت و درمان ورود کرده است و در زلزله و سیل هم کمک هایی را از محل مسئولیت های اجتماعی انجام می دهد، اما با این وجود بررسی های لازم برای انجام مسئولیت های اجتماعی در حوزه هلال احمر را هم انجام می دهیم.


1399/06/29
13:59:57
5.0 / 5
1616
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین