سخنگوی جمعیت هلال احمر خبر داد:

راه اندازی مجدد بیمارستان هلال احمر ایران در پایتخت یمن

راه اندازی مجدد بیمارستان هلال احمر ایران در پایتخت یمن

آزمایشگاه رادین: سخنگوی جمعیت هلال احمر از راه اندازی مجدد بیمارستان 70 تخت خوابه هلال احمر ایران در صنعا پایتخت یمن آگاهی داد.


محمد نصیری روز یکشنبه در اولین نشست خبری رسمی خود بعنوان سخنگوی این جمعیت این مطلب را عنوان و اضافه کرد: این بیمارستان در سال ۱۳۸۳ در یمن راه اندازی اما در سال ۱۳۸۸ پس از گذشت پنج سال فعالیت بشردوستانه به سبب مسائل امنیتی تعطیل شد که با فراهم شدن هماهنگی ها و شرایط لازم با مسئولان بهداشت و درمان یمن و وزارت امور خارجه کشورمان به زودی برای فعالیت مجدد راه انداری خواهد شد.


وی درباره اقدامات سازمان داوطلبان درباب پیش گیری از کرونا در سراسر کشور از شروع شیوع این بیماری تا روز هجدهم خرداد ۹۹ اظهار داشت: در این طرح ۹۵۹ خانه داوطلب هلال احمر با مشارکت ۷۲ هزار و ۶۹۴ داوطلب مشارکت داشتند.
سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به تهیه و توزیع ۵۰۰ هزار پک و بسته بهداشتی اهدایی مردمی میان اقشار لطمه پذیر اضافه کرد: از زمان شیوع این ویروس منحوس در کشور تا کنون ۲۰۱ هزار بسته، سبد حمایتی و معیشتی اهدایی مردم میان خانوارهای متاثر از کرونا تهیه و توزیع شد و با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵۰۰ هزار پک و بسته بهداشتی از محل مشارکت های نقدی مردمی تهیه و میان بیماران خاص توزیع و طی روزهای آتی نیز چهار هزار بسته دیگر در استان های تهران و البرز توریع خواهد شد.
نصیری درباره فعالیت کارگاه های تولید ماسک در سراسر کشور اظهار داشت: ۹۵۹ کارگاه تولید ماسک و لباس سرهمی بیمارستان توسط داوطلبان خانه های هلال برپا و موفق به تولید یک میلیون و ۸۲۴ هزار و عدد ماسک شد.
وی از ترغیب و تشویق داوطلبان این سازمان برای اهدای خون به بیماران نیازمند باتوجه به کمبود ذخیره این مایع حیات بخش در سراسر کشور آگاهی داد و اظهار داشت: با انجام این عمل خداپسندانه ۲۱ هزار واحد خون توسط داوطلبان هلال احمر به بیماران نیازمند اهدا شد.
سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر که ۲۳ خردادماه سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود، اظهار داشت: ۳۱۵ هزار و ۳۴۴ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات جمعیت هلال احمر هستند و برای برگزاری این انتخابات ۳ هزار و ۸۵۰ نفر نامزد شده اند که به ازای هر شعبه ۴ نفر هیات اجرایی و یک نفر بازرس خواهند بود تا بعد از برگزاری انتخابات مجمع عمومی و شورای عالی جمعیت هلال احمر که در تصمیم گیری های اساسی هلال احمر نقش دارند، تعیین شوند.
نصیری افزود: در موضوع کرونا در سه ماه اخیر ۱۱۰ میلیارد تومان مجموع کمک های نقدی و غیر نقدی و مشارکت های مردم به هلال احمر بوده است.
سخنگوی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: اولویت امسال هلال احمر تامین انبارهای امدادی با کمک دولت می باشد که ما برای تجهیز انبارها به هزار میلیارد اعتبار نیاز داریم.
وی افزود: تابحال ۱۴۴ مورد کمک بین المللی به جمعیت هلال احمر شده که شامل اقلام بهداشتی و دستگاه ونتیلاتور بوده است. بیشترین کشورهای کمک کننده نیز صلیب سرخ چین، عمان، ایرانیان مقیم خارج، کمیته بین اللمللی صلیب سرخ و غیره بوده است.
نصیری اضافه کرد: تابحال یک هزار و ۵۸۰ خانه هلال در سراسر کشور ثبت شده اند و اصلی ترین وظیفه آنها ارتقای تاب آوری است و توسعه این خانه ها اولویت ما است و برنامه ما تا اختتام دولت رساندن این خانه ها به چهار هزار واحد است.
وی با اعلان اینکه در بحث زلزله و آموزش دادن به مردم برای مواجه با زلزله این بحث اهمیت دارد، گفت: از مردم خواستیم که برای ما فیلم بفرستند و بگویند که هنگام زلزله کجا باید قرار بگیرند که بیشترین فیلم قرار گرفتن در قالب در بود، اقدامی که کاملا اشتباه است و نشانگر این است که مردم ما آموزش های لازم را ندارند و برای آموزش به مردم سامانه ای طراحی شده و تا کنون ۵۰ هزار نفر در این آموزش آنلاین شرکت کرده اند، همین طور آموزش برای هزار تشکل مردمی و دو هزار بنگاه اقتصادی امسال وجود دارد.1399/03/21
11:54:17
5.0 / 5
2603
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین