اقدام سازمان بیمه سلامت برای قرارداد با مراكز جدید ارائه خدمات

اقدام سازمان بیمه سلامت برای قرارداد با مراكز جدید ارائه خدمات

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران بر یكپارچه سازی خدمات الكترونیك اصرار كرد و اظهار داشت: تصمیم ما این است كه با برخی از مراكز جدید مثل داروخانه ها و آزمایشگاه ها با گفت و گو و برخی شروط تعیین شده قرارداد داشته باشیم تا توزیع عادلانه ای در ارائه خدمت صورت گیرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی ضمن اشاره به اینکه باید سازوکارها و زیرساخت های لازم برای انجام اقدامات موثر در کشور فراهم گردد، بیان کرد: ممکنست در مسائل اجرایی باتوجه به زیرساخت های موجود در پروسه کار مشکلاتی ایجاد شود که بخش زیادی از این مشکلات برطرف شده و بخش دیگر به مرور و با تعامل برطرف خواهد شد؛ بطوریکه همکاری خوبی در زمینه آی تی با وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی و سایر بخش های مرتبط به وجود آمده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: نسخه الکترونیک یک تکلیف قانونی می باشد و باید اجرایی و در کنار آن موانع برطرف شود که این مساله نیازمند ایجاد روش ها و سامانه های جدید و اشراف کامل سازمان های مرتبط به بحث آی تی است.
وی اظهار داشت: این قول را می دهیم که سامانه یکپارچه را با همکاری چند جانبه ایجاد نماییم. سازمان تامین اجتماعی دراین زمینه اعلام آمادگی کرده است تا در نهایت مشکلات را برطرف و اصلاحات لازم صورت گیرد.
ناصحی افزود: روش های اجرایی تا بخش زیادی اصلاح شده است. ما در سازمان بیمه سلامت ایران می خواهیم که تعامل خوبی با مجموعه ها و سازمان های مردم نهاد و انجمن ها داشته باشیم و قصد نداریم فقط ستادی فکر نماییم بلکه نظرات و همکاری سایر مجموعه های مرتبط نیز برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد. اساسا اگر همکاری چند جانبه و یکپارچه سازی سامانه ایجاد شود خیلی از مشکلات حل خواهد شد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی درباب مجوز داروخانه های جدید نیز توضیحاتی ارائه داد و اضافه کرد: بیمه سلامت منابع محدودی دارد؛ بنا بر این باید طوری عمل نماییم که هزینه ها را پوشش دهیم. تصمیم ما این است که با گفت و گو و برخی شروط تعیین شده با برخی از مراکز جدید مثل داروخانه ها و آزمایشگاه ها قرارداد داشته باشیم تا توزیع عادلانه ای در ارائه خدمت صورت گیرد.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: انجام این اقدامات نیازمند گفت و گو و تعامل است. همین طور بحث های نظارتی و دقت کاری همکاران ما در مجموعه داروخانه ها نیز باید بیشتر شود. الکترونیکی شدن اقدامات خیلی از مشکلات و هزینه ها را کاهش خواهد داد. اجرای نسخه الکترونیک اساسا کسورات را کم و هزینه ها را جبران خواهدنمود.



1399/07/08
13:36:10
5.0 / 5
1558
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین