نجار:

هلال احمر نیازمند جلب افزایش اعتماد عمومی است

هلال احمر نیازمند جلب افزایش اعتماد عمومی است

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان مدیریت بحران كشور بر لزوم همكاری سازمان مدیریت بحران كشور و جمعیت هلال احمر برای مقابله با سوانح و كاهش اثرات حوادث طبیعی اصرار كرد و اظهار داشت: هلال احمر نیازمند جلب افزایش اعتماد عمومی است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار در دیدار با کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور، با بیان این که جمعیت هلال احمر بعنوان متولی اصلی کمک رسانی اجرائی کشور در زمان بحران ها است، اشاره کرد: باتوجه به این وظیفه خطیر، این نهاد نیازمند اقداماتی در جهت افزایش اعتماد عمومی نسبت به خود است.
وی اضافه کرد: بهبود روش های توزیع کمک ها، افزایش ایجاد ساختاری منسجم و منظم برای ساماندهی و دریافت کمک های مردمی میتواند در امداد بموقع به حادثه دیدگان تاثیر بسزایی داشته باشد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به آتش سوزی های اخیر در تابستان اذعان کرد: طی سال های اخیر تغییر اقلیم موجب رخداد حوادث طبیعی زیادی همچون آتش سوزی شده است بدین جهت با توجه به این مشکل جهت اطفای حریق سریع و جلوگیری از پیش رویی آتش به سایر مناطق، استفاده از ظرفیت بالگردهای هلال احمر در این مساله بسیار حائز اهمیت می باشد.
نجار همین طور با اشاره به پشتیبانی و تقویت انبارهای هلال احمر اشاره کرد: تامین تجهیزات مورد نیاز بوسیله این انبارها، میتواند در مواقع حساس و بحرانی درصد بسیار بالایی از مشکلات جهت آمادگی بیشتر در پاسخ به حوادث و بحران های احتمالی را تقویت کنید.
در ادامه این دیدار کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر همکاریهای همه جانبه با سازمان مدیریت بحران کشور بر لزوم تعامل و همکاری بیشتر تمامی دستگاههای عضو ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اصرار کرد.
وی با بیان این که در اثر حوادث گذشته، حدودا ظرفیت انبارها از حد مطلوب خود فاصله گرفته، اشاره کرد: در صورت حمایت دولت شارژ این انبارها به سرعت صورت خواهد گرفت.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که هلال احمر در زمان بحران ها نقش مهمی در تامین اقلام امدادی و نیز امدادرسانی ایفا می کند، اشاره کرد: هم اکنون ما در هلال احمر نیازمند انبارهای بیشتری هستیم و امیدواریم با مساعدت رئیس سازمان بحران، سوله و اماکن متعلق به مدیریت بحران در بعضی مناطق به خصوص استان تهران در اختیار ما قرار گیرد.
همتی با اشاره به اهمیت آموزش در سیاست های امدادی این نهاد، اضافه کرد: یکی از اهداف ما ارائه آموزش های امدادی و داوطلبانه در تمامی مقاطع تحصیلی است. همین طور هم اکنون آموزش های امدادی در ۴۰ پادگان در ۱۷ استان کشور نیز انجام می شود.
این مقام مسئول با بیان این که استفاده از ظرفیت بالگردهای هلال احمر در اطفای حریق بلامانع است، اذعان کرد: در هلال احمر نیازمند تقویت ظرفیت بالگردهای امدادی هستیم که امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته این کمبود هرچه سریع تر رفع گردد.
منبع:

1399/07/26
13:43:57
5.0 / 5
1625
تگهای خبر: آموزش , امداد , تحصیل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین