رییس جمعیت هلال احمر:

نقش آموزش همگانی در تاب آوری جامعه مهم و حائز اهمیت می باشد

نقش آموزش همگانی در تاب آوری جامعه مهم و حائز اهمیت می باشد

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر آموزش همگانی را یكی از مقوله های بسیار مهم در جمعیت هلال احمر دانست و اشاره كرد: این مهم در معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و سازمان امداد و نجات بطور خاص پیگیری خواهد شد.


به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، این مطلب را کریم همتی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاونین، روسای سازمان ها و مدیران عامل جمعیت هلال احمر استانها در زمینه برگزاری انتخاب مجامع جمعیت هلال احمر و وضعیت خانه های هلال در سراسر کشور عنوان نمود.
وی با اعلان اینکه ارائه آموزش های کاربردی بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: قسمتی از آموزش ها ممکنست رسانه ای و بوسیله صدا و سیما باشد و یا با حضور نیروهای هلال احمر در روستاها به صورت چهره به چهره آموزش داده شود و از این طریق تاب آوری در جامعه افزایش می یابد.
رئیس جمعیت هلال احمر در ابتدای سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات مجامع در روز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹، اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه امروز و شرایط خاص پیش آمده و نگرانی هایی که وجود دارد، مجوز برگزاری انتخابات با شرط رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ستاندن شد.
وی ادامه داد: همه ما در اماکن عمومی حضور داریم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی موضوع مهمی است که همیشه باید به آن دقت نماییم. به خصوص در استان هایی که پرخطر اعلام شده باید پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و دستکش، ضدعفونی مکان های رای گیری به صورت کامل رعایت شود و بعد از ستاندن رای، شرکت کنندگان در انتخابات محل را ترک کنند.
همتی با تاکید بر بررسی دقیق اعتراضات نامزدها، بیان کرد: همه بررسی ها در باره افراد معترض انجام شده است، اما اگر مورد خاصی وجود داشته باشد، دبیرکل جمعیت هلال احمر در مقام اجرا دراین زمینه ورود خواهدنمود.
حضور بازنشستگان در انتخابات مجامع هلال احمر منتفی است
رئیس جمعیت هلال احمر به منتفی شدن حضور بازنشستگان در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر، اشاره نمود و اظهار داشت: دیوان عدالت اداری رای بر عدم ورود بازنشستگان به انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر را صادر کرد و سازمان بازرسی کل کشور هم این مساله را تایید نمود. بدین سبب از حضور بازنشستگان در این دوره محروم هستیم.
وی اظهار داشت: اما بازنشستگان می توانند کماکان به انجام خدمات داوطلبانه و امور خیر در هلال احمر ادامه دهند. اگر در آینده قانون و دستورالعمل ها تغییر نمود، حتما امکان حضور بازنشستگان نیز در مجامع هلال احمر وجود خواهد داشت.
بازدید از خانه های هلال و استفاده از ظرفیت های آن
همتی درباره بازدید از خانه های هلال، اظهار داشت: جمعه گذشت بازدیدی از یکی از خانه های هلال شهرستان شمیرانات داشتیم. کارهای خوبی در این خانه هلال انجام شده و امیدواریم همه استانها به تفکیک، تعداد خانه های هلال و کارهایی که در این خانه ها از طرف داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر انجام می شود را به صورت مکتوب به دبیرکل جمعیت هلال احمر ارائه نمایند.
وی ادامه داد: دهیاری ها و بخشداری ها در مناطق روستایی امکانات خوبی را دارند و می توانیم از امکانات آنها برای توسعه فعالیت خانه های هلال استفاده نمائیم.
همکاری با وزارت آموزش و پرورش
همتی به امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر برای آموزش یک میلیون دانش آموز در چارچوب کانون های دانش آموزی، اشاره نمود و اضافه کرد: تفاهم نامه همکاری میان وزارت آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر برای آموزش یک میلیون دانش آموز در چارچوب کانون های دانش آموزی بزودی امضا می شود و دراین زمینه جمعیت هلال احمر می تواند از تجهیزات و امکانات وزارت آموزش و پرورش برای ارائه آموزش های همگانی به دانش آموزان استفاده نماید.
بگفته وی، برای آموزش دانش آموزان نیازمند تلاش جدی سازمان جوانان و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، برای تولید محتوا و سایر اقدامات به صورت منسجم در زمینه آموزش همگانی هستیم. ممکنست در آغاز کار با مشکلاتی مواجه شویم اما باید تمرکز ما روی جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر باشد. باید دراین زمینه از ظرفیت کار داوطلبی استفاده نمائیم.
استفاده از فضاهای دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه آموزش های همگانی و دپو اقلام امدادی
رئیس جمعیت هلال احمر درباره استفاده از ظرفیت فضاهای دانشگاه های علوم پزشکی در روستاها، اظهار داشت: می توان از فضاهای در اختیار آنها برای آموزش همگانی و همین طور دپو اقلام امدادی بهره برد که این مهم در روستای کند علیا شمیرانات محقق شده بود.
وی ادامه داد: اماکنی که در اختیار جمعیت هلال احمر قرار می گیرد باید حداقل در مدت زمان ۵ ساله باشد که این مساله باید در هنگام رایزنی برای همکاری، مورد توجه قرار گیرد.
در این نشست مدیران عامل استان های مختلف وضعیت خانه های هلال و انتخابات مجامع را در استان خود شرح داده و مسائل و چالش های موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر امروز سه شنبه ۲۰ خردادماه در ویدئو کنفرانس با معاونین، روسای سازمان ها و مدیران عامل جمعیت هلال احمر استانها در زمینه برگزاری انتخاب مجامع جمعیت هلال احمر و وضعیت خانه های هلال در سراسر کشور گفت و گو کردند.منبع:

1399/03/23
20:21:47
5.0 / 5
2170
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین