همتی:

دولت و حاكمیت پشتیبان و حامی جمعیت هلال احمر هستند

دولت و حاكمیت پشتیبان و حامی جمعیت هلال احمر هستند

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: دولت، حاكمیت و همه اركان نظام سنگ تمام گذاشته و از جمعیت هلال احمر حمایت می كنند چونكه ارزش خدمات یك سازمان مردمی در پشتیبانی از محرومان و نیازمندان جامعه به دور از مسائل سیاسی، كاملا واضح و مشخص است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، این مطلب را کریم همتی در بازدید از سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر عنوان و بر ضرورت تقویت توان داوطلبی، شفافیت در عرضه گزارش هزینه کرد کمک های مردمی و همینطور انعکاس مناسب خدمات این سازمان در رسانه ها به منظور ارتقای اعتماد عمومی به هلال احمر تصریح کرد.
وی در این بازدید از خدمات این سازمان و اعضای آن که همراه با مردم و برای مردم نیازمند تلاش می کنند، قدردانی کرد و اضافه کرد: در شرایط اقتصادی موجود در کشور، خدمات حمایتی و معیشتی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر مایه مباهات است.
آمادگی تمام ارکان جمعیت برای حضور در صحنه حوادث و بحران های احتمالی
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: آنچه از خدمات جمعیت هلال احمر برای مردم ملموس است، خدمات این جمعیت در حوزه امداد و نجات در حوادث و بحران های کشور است و مردم اطمینان داشته باشند در هر حادثه و بحرانی، همه ارکان جمعیت و حوزه های مختلف، در نخستین و کوتاهترین زمان ممکن در صحنه حادثه حاضر خواهند بود و برای خدمت رسانی پای کار بوده و از آمادگی لازم برخوردار می باشند.
همتی اضافه کرد: رابطه تنگاتنگی میان دو حوزه جوانان و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در زمینه جذب و ورود افراد داوطلب به هلال احمر وجود دارد. در واقع سازمان جوانان درگاه ورودی داوطلبان به جمعیت هلال احمر است بنابراین هم آبان ماه سال جاری مراسم تحلیف جوانان را برگزار خواهیم کرد.
ضرورت استفاده از ظرفیت نهفته در سازمان داوطلبان هلال احمر
وی با تاکید بر وجود ظرفیت نهفته اجتماعی در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: رفع برخی مسائل موجود در سازمان داوطلبان و ارتقای خدمات این سازمان از اولویت های هلال احمر است و در این حوزه از ظرفیت های خیرین هم می توانیم استفاده نماییم. هم اکنون توان همه حاکمیت های جهان برای رفع مشکلات جوامع کاهش یافته و برای برداشتن باری از دوش مردم محروم، باید از ظرفیت خیرین و داوطلبان استفاده گردد. در واقع سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر حلقه واسط بین خیرین و نیازمندان است.
حوزه داوطلبی باید تقویت شود
همتی بر لزوم تقویت حوزه داوطلبی در کنار حوزه حمایتی در سازمان داوطلبان جمعیت هم اشاره نمود و اضافه کرد: در حوزه داوطلبی هر چه بتوانیم استفاده بیشتری از ظرفیت خیرین و داوطلبان داشته باشیم و خیرین بیشتری را در عرضه خدمات به مردم محروم با خود همراه نماییم، کار ارزشمندتری انجام داده ایم.
وی اظهار داشت: ازاین رو لازم است بر مبحث کمیت داوطلبان هم تمرکز کرده و تعداد داوطلبان جمعیت را برای ارتقای خدمات خود، افزایش دهیم. در این حوزه اگر احتیاج به اصلاح ساختارها هم وجود دارد، باید پیگیری لازم صورت گیرد و همه حوزه های جمعیت هلال احمر باید برای تقویت سازمان داوطلبان تلاش کنند.
لزوم حفظ حرمت داوطلبان همکار با جمعیت و رجوع کنندگان برای دریافت خدمات
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه بر ضرورت حفظ حرمت داوطلبان همکار و همراه با جمعیت و همینطور رجوع کنندگان به جمعیت برای دریافت هر نوع کمک، تصریح کرد و اضافه کرد: علاوه بر این، ارزش خدمات داوطلبان جمعیت در برنامه ها و طرح ها باید مشخص و مستندسازی شود. در دولت هم تاکید بر این است که آمار عرضه شده از ارگان ها به شکل شفاف اعلام گردد.
شفافیت در نحوه هزینه کرد کمک های مردمی، اعتماد اجتماعی به هلال احمر را ارتقا می دهد
همتی همینطور بر لزوم انعکاس خدمات عرضه شده و هزینه کرد کمک های مردمی و خیرین در حوادث و بحران ها به شکل شفاف در جامعه تاکید و تصریح کرد: باید برای مردم جامعه مشخص باشد که به صورت مثال ۶۱ میلیارد تومان کمک های مردمی در دوران شیوع کرونا که از جانب جمعیت هلال احمر جمع آوری شده به چه شکل هزینه و مصرف شده است، نحوه هزینه کرد کمک های غیر نقدی هم باید شفاف عرضه شود تا از این طریق بتوانیم میزان اعتماد اجتماع به جمعیت هلال احمر را ارتقا دهیم.
رئیس جمعیت هلال احمر خواهان پررنگ تر کردن حضور خیریه ها در اجرای طرح ها و برنامه های حمایتی سازمان داوطلبان شد و در ادامه بر انعکاس اخبار خدمات عرضه شده از جانب حوزه های جمعیت هلال احمر همچون طرح «نذر آب ۳» و... در رسانه ها و همینطور در حوزه فدراسیون جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر تصریح کرد.
همتی اظهار داشت: رئیس جمهوری برای سومین بار از خدمات جمعیت هلال احمر در طرح های نذر آب، نذر سلامت و اورهال کردن بالگردهای جمعیت تقدیر ویژه کرده است، من هم از خدمات سازمان داوطلبان و تمام همکارانمان در این عرصه تقدیر و تشکر می کنم.1399/08/05
23:08:02
5.0 / 5
1466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین