توزیع ۲۵۴ هزار سبد و بسته معیشتی میان نیازمندان

توزیع ۲۵۴ هزار سبد و بسته معیشتی میان نیازمندان

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از توزیع ۲۵۴ هزار سبد و بسته معیشتی در بین نیازمندان جامعه اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، "محمد نصیری" روز چهارشنبه در بازدید رئیس جمعیت هلال احمر از سازمان داوطلبان ضمن تشریح گزارش عملکرد این سازمان در سال ۹۸ و شش ماهه نخست سالجاری، اظهار داشت: مأموریت ها و محورهای اصلی خدمات این سازمان، تقویت منابع انسانی، منابع مالی، جمع آوری و هدایت کمک های مردمی در چارچوب پشتیبانی از رجوع کنندگان است.
نصیری در ادامه با اشاره به اینکه پست های این سازمان بیشتر در اختیار بانوان است، اضافه کرد: این سازمان تابحال در حوادث و بحران ها همچون در سیل و بحران کرونا با مشکل کمبود نیرو مواجه نبوده است.

بهره مندی ۲.۵ میلیون نفر از طرح های حمایتی سازمان داوطلبان در سال ۹۸
وی در تشریح خدمات سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در سال ۹۸ اظهار داشت: در این سال حدود ۱۹۶ هزار داوطلب در طرح های داوطلبانه و حمایتی سازمان مشارکت داشته و بیشتر از ۲.۵ میلیون نفر از خدمات سازمان داوطلبان هلال احمر بهره مند شده اند.
رئیس سازمان داوطلبان همینطور از جمع آوری حدود ۶۱ میلیارد تومان کمک های نقدی مردمی در دوران شیوع کرونا تابحال اطلاع داد و اظهار داشت: از افتخارات سازمان داوطلبان، همراهی و مشارکت خیرین و داوطلبان در اجرای طرح های حمایتی است. با حرکت سازمان داوطلبان به سمت جذب مشارکت های مردمی و خیرین، هلال احمر در طرح نذر آب۳، ۴۰ میلیون تومان هزینه کرده و سایر هزینه های اجرای این طرح از جانب داوطلبان تأمین شده، در حالیکه اجرای این طرح در سال ۹۸، حدود ۷۰۰ میلیون تومان و در سال ۹۷ حدود ۴ میلیارد تومان برای جمعیت هلال احمر هزینه در برداشته است.
نصیری به راه اندازی سامانه سخا در این سازمان هم اشاره نمود و اظهار داشت: این سامانه در حوزه حمایتی فعال بوده و از به روزترین سامانه ها در این عرصه در سرتاسر کشور حتی در بین ارگان هایی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی است. با عنایت به فعالیت این سامانه، سوابق فرد دریافت کننده کمک، چه در حوزه حمایتی و چه حوزه درمانی در سامانه سخا ثبت می شود و در سال ۹۸، ۱۹ هزار بهره ور در این سامانه ثبت شده اند.
وی به همکاری سازمان داوطلبان، با تشکل ها و خیریه های سراسر کشور هم اشاره نمود و اظهار داشت: از برکات همکاری سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تشکل های مردم نهاد، هم افزایی در عرضه خدمات اجتماعی به مردم صدمه پذیر است. در حوادث سال ۹۸، خیریه ها و تشکل های مردمی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی به جمعیت هلال احمر داشته اند و این کمک ها میان صدمه دیدگان از حوادث توزیع شده است.

همکاری ۸۰ هزار داوطلب با جمعیت هلال احمر در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری
نصیری در ادامه و در تشریح عملکرد سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ۶ ماهه ابتدایی سالجاری، اظهار داشت: بیشتر از ۸۰ هزار داوطلب امسال و در اجرای طرح های سازمان با هلال احمر همکاری داشته اند. ۱۷۵ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیرنقدی جمع آوری شده که از این میزان ۶۱ میلیارد تومان کمک های نقدی در حوزه مقابله با شیوع کرونا بوده است.

۳.۵ میلیون بهره ور از خدمات سازمان داوطلبان هلال احمر
وی تعداد بهره وران از طرح های حمایتی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ۶ ماهه ابتدایی سالجاری را ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عنوان نمود و اضافه کرد: در این زمان، با همکاری و مشارکت ۲۹۹ تشکل کشوری و ۸۰ بنگاه اقتصادی در پویش های سازمان، ۲۵۴ هزار سبد و بسته معیشتی و ۷۸۱ هزار پک و بسته بهداشتی از محل مشارکت های مردمی تأمین و میان نیازمندان توزیع شده است. همچنین، داوطلبان جمعیت هلال احمر، ۲۵ هزار و ۵۰۰ واحد خون به نیازمندان خونی دراین مدت اهدا کرده اند.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: ۴۶ تشکل را برای خدمت به ۴۷۱ بیمارستان ۶ ماهه ابتدایی سالجاری هماهنگ کرده ایم که همچون خدمات عرضه شده، توزیع ۱۴۷ هزار ماسک N۹۵ در بیمارستانها بوده است.
نصیری حضور سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در منوی اصلی تمام PSP ها را از دستاوردهای سازمان برشمرد و اظهار داشت: دریافت مجوز فعالیت # ۱۱۲ * از مهمترین فعالیتهای ما در این عرصه بوده که برای جمعیت هلال احمر قابلیت های خیلی از جمله در جمع آوری کمک های مردمی، اعلام موقعیت مکانی فرد استفاده کننده از این کد، قابلیت ارسال پیامک موضعی و نظایر آن دارد که هم اکنون غیرفعال است و با برطرف شدن مشکل، سازمان داوطلبان این ظرفیت را دارد که با استفاده از این کد، تعداد داوطلبان خویش را تا آخر سال جاری به یک میلیون داوطلب افزایش دهد.
وی صدور گواهینامه فعالیت و خدمت داوطلبان در طرح ها و پویش های این سازمان، تعیین نقش داوطلبان در فعالیت خانه های هلال، تعامل مناسب با حوزه امور بین الملل در برگزاری دوره های آموزشی همچون دوره آموزشی بازپیوند خانواده، ظرفیت این سازمان در اعزام پزشکان داوطلب همکار با سازمان در مراسم حج و اربعین و... به کشور عراق، تاخیر در صدور گواهی معافیت مالیاتی به موسسات خیریه همکار با جمعیت و نظایر آنرا همچون چالش های فعلی سازمان داوطلبان عنوان نمود.
دکتر فاطمه رفیعی معاون منابع داوطلبی و توسعه خدمات اجتماعی هم در این جلسه خواهان تخصیص فضای ممکن برای ایجاد و تقویت بانک امانات تجهیزات پزشکی در تهران با عنایت به شیوع گسترده ویروس کرونا و نیاز هموطنان به استفاده از امکانات و تجهیزات پزشکی شد.


1399/08/08
15:06:46
5.0 / 5
1519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین